Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

Petr Kovář z ME OPEN ve slovenských Šenkvicích

Druhým závodem pokračoval ve slovenské Šenkvici evropský seriál kubatury EMX OPEN. Vítěz úvodního podniku Slovinec Klement Gerčar do Šenkvice nedorazil a tak šance dostat se na průběžné první místo se naskytla zkušenému jezdci týmu Orion-RS Petrol KTM Petrovi Bartošovi, který ve Slovinsku zaujal druhou pozici. Zde se ale zase ukázal jiný rychlý motokrosař - Martin Michek z družstva Buksa/Ados KTM. Martin vyhrál podle předpokladu sobotní kvalifikaci, kde nastoupilo 26 pilotů a bylo jasné, že pokud neudělá nějakou fatální chybu - vyhraje. To se druhý den také potvrdilo, Michek dvakrát zvítězil a letos v podstatě (po Košicích) odstartoval svoji mezinárodní sezonu.

Celkově druhý byl nakonec přece jenom Bartoš (3/2), i když v první rundě se na třetí místo hodně nadřel (špatný start). Stupně vítězů tak doplnil další Čech Petr Michalec (4/3) jedoucí za Spencer Live Media a svým výkonem naznačil, že letos se s ním musí počítat. Teprve až na čtvrté příčce skončil, u nás dobře známý z českého mistrovství Slovinec Sašo Kragelj (5/4). Také další fleky patřily Čechům, neboť pátý dojel celkově Marek Sukup (2/5) a za nim se umístil zkušený matador Jirka Čepelák.

Po dvou odjetých podnicích EMX OPEN se do čela šampionátu probojoval loňský vicemistr Evropy Bartoš, druhý je už Michalec, třetí Kragelj. Tuto pozici zřejmě naši kluci ale dlouho neudrží, protože další termín (Rusko) koliduje s Kramolínem 3. května a naši reprezentanti dávají přirozeně přednost prestižnějšímu českému mistrovství. A tak reálně to vypadá na Polsko, kde bude 17. května další klání sedmidílného seriálu.