Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

Matyáš Chlum na rakouském mistráku v Rietzu

Další závod Mistrovství Rakouska v motokrosu se jel uplynulý víkend v Rietzu poblíž tirolského Innsbrucku. Pod zasněženými horami byla krásná, rychlá a uskákaná, v podstatě superkrosová trať, která měřila 1.640 m. V pátek v noci dvě hodiny vydatně pršelo, ale v sobotu na závody se vyjasnilo a odpoledne se už prášilo. Závodu se účasnilo i pět českých jezdců. Ve třídě 85ccm Matyáš Chlum, v 65ccm Matěj Skořepa a David Šťastný a v Open Petr Smitka a Václav Kovář. V 65ccm vyhrál Maďar Zanocz, Matěj Skořepa byl 4. a David Šťastný 8.
V Open vyhrál domácí Rakušan Neurauter, účastník MXGP, náš jezdec Petr Smitka byl 2. a Vašek Kovář skončil 4. V kategorii 85ccm vyhrál Němec Paul Boyl, druhý byl Schartner, třetí Salzer. Jezdec Motosportu Chýnov Matyáš Chlum (na snímku) začal na rozblácené trati pátým místem ve vyrovnané kvalifikaci, a to se ztrátou 0,8 vteřiny na 2. místo. První rozjíždku vystartoval na sedmém místě a už ve třetím kole jezdil třetí. Jenže v šestím kole upadl, ztratil cca 20 vteřin a propadl se na osmé místo. Zabojoval a v cílové rovině se nakonec dostal na 4. místo. Po rozjížďce zapršelo. Druhou rozjížďku si Matyáš zařadil na startu trojku a po startu mu zhasl motor. Vystartoval se spožděním poslední. Velice pěknou a rychlou jízdou nakonec dojel na pěkném 5. místě. Celkem v této třídě závodilo 29 jezdců. Zatím celkové pořadí ve třídě 85ccm je takvéto: 1. Hofer (AUT), 2. Mauser (SLO), 3. Salzer (AUT), Matyáš Chlum je zatím po čtyřech závodech na 5. místě.

Celkové výsledky 85ccm v Rietzu najdete ZDE.