Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report Vládi Terešáka z MS Junior v Orlyonoku (RUS)

Jako každoročně v srpnu se koná závod mistrovství Světa juniorů. Tentokrát se celé odehrálo v Ruském Orlyonoku v Krasnodarském kraji. Již jen dopravit motocykly a výstroj do Ruska byl skoro nadlidský čin. Doprovodné vozidlo, které vyrazilo již v neděli, dorazilo na závodiště až ve čtvrtek. Největší zdržení bylo na hranicích, kde se procházelo až  14 -hodinovými kontrolam. A jak Ukrajinci, tak Rusové neměli problém:-((

Českou republiku reprezentovali ve třídě 125 Jakub Terešák a Petr Polák a ve třídě 85ccm Martin Venhoda a Radek Větrovský (viz přiložené foto). Na velmi rychlé trati, plné skoků, se nejlépe adaptoval Kuba Terešák a již v měřeném tréninku naznačoval že by z ,,toho" něco mohlo být. V prvním nedělním závodě dokonce odstartoval jako první a za holeshot si vydělal 1000€. V jízdě pak na něj dotíral holandský rychlík Roan Van De Moosdijk, který nakonec jízdu vyhrál a kolo před cílem Kubu předjel ještě Belgičan Jago Geerts, který je úřadujícím Mistrem Evropy. Takže žádná ostuda. Ve druhé rundě se v první zatáčce Jakub ,,háknul" se slovincem Pancarem a začala stíhací jízda z 12. místa, kde Kuba kolo před koncem jízdy předjel Australana Rileye Dukese a bylo z toho opět 3. místo. Byl to velký výkon Kuby Terešáka, který zápasí s nemocí a již týden je na antibiotikách. Petr Polák dojel v první jízdě na 9. místě a ve druhé na 10. místě, celkově si vyjel krásné 9. místo. Ve třídě 85ccm si pro celkové 12. místo dojel Martin Venhoda a pro 16.místo Radek Větrovský.

Celkově po součtech bodů všech jezdců, skončili naši jezdci v družstvech na 4. místě. Report z tohoto závodu včetně rozhovorů s našimi reprezentanty najdete v článku Lucky Havlíčkové ZDE.