Články

Roman Körber na Erzberg Rodeu 2017

Jezdec Motosportu Chýnov Roman Körber patří již dlouhé roky k nejlepším českým účastníkům na velkém offroadovém motocyklovém závodě Erzberg Rodeo v sousedním Rakousku. Tradičně se v něm utká půl druhého tisíce jezdců z celého světa v tzv. Prologu, aby se jen 500 nejrychlejších kvalifikovalo do nedělního finálového závodu Red Bull Hare Scramble, na který jsou vyčleněny čtyři hodiny a jezdci musí zdolat 30 km dlouhou dráhu s celkem 25 Checkpointy, v obrovském lomu s velkým převýšením, plnou nejrůznějších náročných přírodních i technických překážek. Kvalifikovat se do tohoto offroadového blázince se letos podařilo pouze třem Čechům.

Roman Körber k tomu říká: „Erzberg Rodeo 2017 hodnotím až po dvou dnech, protože z těchto závodů má člověk vždy tak smíšené pocity, že je musí nechat trošku uzrát:-) 145. místo v 1. prologu, ale start s číslem 154, které mě o čtyři místa posunulo "až" do 5. startovní řady (prostě jedno zbytečné ubrání plynu). Oproti jiným ročníkům, kde se dalo prokousat i s horším číslem mezi prvních 50, tak letos to díky častému čekání v jednokolejných průjezdech nešlo. Nakonec jsem se ale přeci jen dostal ve zdraví až do 16CP (checkpoint). S odstupem pár dní jsem nakonec s celkovým 76. místem z cca 1500 jezdců z celého světa docela spokojen:-) Jako útěcha pro mě může být, že jsem odstartoval jako první z mé řady a že jsem byl celkově druhý nejlepší ze všech zúčastněných Čechů za „skoroprofesionálem“ Davidem Cypriánem, kterému tímto gratuluju. Díky všem za podporu…! #motosportchýnov #racetool #motomanbrno #stkdiskard #motorex #yacomi

Prolog vyhrál po několikáté za sebou domácí rakouský motokrosař Ossi Reisinger, který v nedělním závodě nakonec skončil až 88., tedy dvanáct míst za naším Romanem Körberem. V tomto závodě dlouho vedl legendární Angličan Jonny Walker, stíhán Američanem Coddy Webem, který se pak také chvíli objevil na čele, v cíli byl však první Španěl Alfredo Gomez, poprvé ve své kariéře.

Jen pro zajímavost, na organizaci této akce se podílí celkem 600 lidí, z toho 200 z integrovaného záchranného systému (záchranáři, hasiči, policie a horská služba).

Evžen, 2017-06-21

Týmové fanynky - Adéla

m5704_pp.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT