Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report ze závodu Fichtl Mazec v Dolním Bousově

O víkendu jsme se zúčastnili již podruhé závodu Fichtl Mazec 24 hodin v Dolním Bousově. V noci ze čtvrtka na pátek nám pořádně zapršelo a měli jsme strach o sjízdnost tratě, protože je tam jílovitý povrch. Do startu většina tratě vyschla, ale v noci padla rosa a bahno bylo znovu. V sobotu zase trať vyschla, ztvrdla, zůstaly ztvrdlé koleje a posledních pár kol se jelo jako po silnici. Oproti loňsku jsme se lépe připravili, jen jsme podcenili zajetí motoru, který jsme zajížděli ještě prvních pár hodin závodu. Tím jsme trochu ztratili. Když se motor zajel, opravy už jsme neměli nijak závažné, pouze svíčka, plynové lanko, tryska. Zastávky jsme dělali po hodině jízdy, abychom dotankovali a vystřídali jezdce. Nakonec jsme najeli za 24 hodin asi 189 kol, což odpovídá zhruba 660 km. V kategorii Speciál jsme skončili na 13. místě a celkově jsme dojeli jako 32. ze 100 týmů. Top5 nám sice nevyšla, ale i tak jsme s umístěním spokojeni. S námi se závodu zúčastnil také tým Makovky, ve kterém byl jedním z jezdců Milan Kos a jako jejich manager Petr Havlíček, oba také členové Motosportu Chýnov. Ti na tom byli ještě lépe než my. Tento závod jeli letos poprvé a celkově se umístili na krásném 3. místě ze sta a kategorii Originál dokonce vyhráli. Za 24 hodin měli také drobné opravy a najeli přes 200 kol. Oba týmy to zvládly, dojely do cíle a odjely celých 24 hodin. Teď už nám jen zbývá počkat rok do dalšího závodu.