Články

Tisková zpráva z MMČR v Opatově + výsledky

(dokončení z titulní strany) 

MX1: Čtyři ze čtyř

Taková je bilance vítězství neuvěřitelné sezóny Martina Michka (Buksa/Ados KTM Team). I když v Opatově na něj soupeři ve druhé jízdě vyzráli. Před závodem ještě nebylo jasné, zda bude startovat Jaromír Romančík (JD 191 KTM Racing Team), který si poranil koleno v Itálii na mistrovství světa. Romančíkovi nakonec diagnostikovali natržený křížový vaz, a tak mohl v Opatově startovat. Svůj první start si však nejspíš představoval trochu jinak. Přestože byl v první zatáčce mezi nejrychlejšími, chyboval a spadl přímo pod kola Martinu Fiňkovi (Hulho Motocross Team). Ten už nemohl se situací nic dělat a Romančíkovi přejel přes záda. Zázrakem však z velkého karambolu všichni vyvázli a pokračovali dál. Úvodní problémy se vyhnuly Michkovi s Petrem Bartošem (Orion Racing Team) a Tomášem Šimkem (GT2 Motorsport). Ti vyráželi ukrajovat z 30minutového přídělu závodu. Bartoš před závodem uvedl: „Záleží na startu. Pokud dobře odstartuji, je možné závodit i třeba o druhé místo.“ Jeho slova se vyplnila a druhou příčku v klidu držel. Jak plynul čas, Michek se dopustil fatální chyby, když si zašlápl motocykl. V tu chvíli ho předjel Bartoš a měl před sebou spoustu práce. Bartoš nějakou chvíli vedl, ale Michek byl rozjetý a Bartoše dojel a předjel. I druhé místo bylo skvělým dárkem k 20 letému výročí působení týmu Orion Racing Team. Na třetím místě pak dojel Šimko. Největší podívanou bylo postupování vpřed jezdců, kteří upadli v první zatáčce: Romančíka, Rudolfa Weschty (Team MAX2) a Filipa Neugebauera (Osička MX Team). Zejména Romančík se na úzké trati nezdráhal tvrdě předjíždět a mnohokrát diváci viděli souboj loket na loket. Romančík se vybičoval k fantastickému výsledku a časomíra z posledního místa ukázala čtvrté místo v cíli.

Druhou jízdu byl opět na startu rychlý Romančík. Tentokrát nešel na brzdy tak ostře a to způsobilo, že byl v první zatáčce dlouhý. Za první zatáčkou to byl však Šimko, který vedl. Ale ne dlouho, jelikož na zádech měl nalepeného Michka a ten šel okamžitě do čela. Šimko jel chvíli druhý, ale pak na kluzké trati upadl a přenechal pozici Bartošovi. Ale ani Bartoš nebyl stoprocentní a upadl také. Na druhé místo se tedy procpal Neugebauer a začal souboj s časem o to, zda Michka dojede. Michek měl jako vedoucí nevýhodu, když musel proplouvat jezdeckým polem o kolo zpět. To byla příležitost pro Neugebauera, který Michka za chvíli dojel a kupodivu ho i s minimálním úsilím dokázal předjet. Neugebauer si následně vytvořil náskok a Michkovi ujel. Na třetí místo se propracoval Romančík a v tomto pořadí projeli cílem. „Vyhrát čtyři závody ze čtyř je skvělé a chtěl bych poděkovat mému týmu Buksa/Ados KTM Team. Ve druhé rozjížďce byla trochu smůla s jezdci o kolo zpět, ale to k tomu patří,“ říká Michek na pódiu. Michek si upevnil vedení v šampionátu a nyní má náskok 32 bodů na Romančíka a 45 bodů na Bartoše.

 

MX2: Szvoboda opět vítězný

Závody v Opatově byly napříč kategoriemi jedním velkým dramatem. Nejinak tomu bylo ve třídě MX2, kde v první jízdě nejlépe vystartovalo duo Buksa/Ados KTM Racing týmu, Sulivan Jaulin a Bence Szvoboda. Za nimi brilantně odhrábl Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) a Richard Šikyňa (JD191 KTM Racing Team). První dva letos hrají trochu jinou ligu a bez účasti Martina Krče (SZA Stav Racing Team), který si v Německu vykloubil rameno, není nikdo, kdo by jim sekundoval. Jaulin se Szvobodu ujížděli startovnímu poli a vše vypadalo, že by Szvoboda mohl jít na první místo. To mu ovšem pokazili jezdci o kolo zpět, které nedokázal předjet tak rychle jako Jaulin. Cílem projel tedy první Jaulin a druhý Szvoboda. To hlavní se ale dělo za nimi, kde bojoval Nedvěd se Šikyňou. Nedvěd šel vstříc nejlepšímu výsledku sezóny a třetí místo nechtěl pustit. Šikyňa měl ale jiné plány a učebnicově ho v jedné ze zatáček předjel. Dlouho byl mezi nimi velký rozestup, který se změnil při předjíždění skupiny jezdců o kolo zpět. Nedvěd viděl, že pódium není daleko, takže do své jízdy dal maximum. V posledním kole měli rozestup dobrých 20 metrů, které dokázal Nedvěd sjet v poslední zatáčce, a cílem projeli bok po boku. Chvíli trvalo, než časomíra určila, že právě Nedvěd přetnul cílovou smyčku jako třetí o 0.055s. „Když jsem jel před Richardem Šikyňou, nejelo si mi úplně dobře a byl jsem pod tlakem. Jakmile mě předjel, jel jsem si už svoje tempo, a viděl jsem, že bych na něj mohl mít,“ říká Nedvěd.

Druhý start nejlépe vyšel Nedvědovi a za sebou držel rychlíky Buksa/Ados KTM Racing týmu. Bylo však jasné, že je jen otázkou času, kdy přijde atak. Ten přišel ve druhém kole a nejdříve Jaulin a následně Szvoboda se přes Nedvěda přesypali. Nedvěd držel opět třetí místo, ale tentokrát jen do poloviny třetího kola, kde měl ošklivý pád před lavicí a po něm již nepokračoval. Toto místo bylo velmi zrádné a upadlo zde hned několik jezdců. Na čele Szvoboda dotíral na Jaulina a ve třetím kole ho také předjel. Jaulin se pak snažil útok vrátit, ale opět v jednokolejné trati neměl moc prostoru. Pořadí už se do cíle nezměnilo a první dojel Szvoboda, před Jaulinem a Šikyňou.

Sulivan Jaulin byl dnes velmi rychlý a byl to hodně silný soupeř. Trať byla i hodně nebezpečná a v jedné koleji nebylo moc prostoru k předjíždění. Klíčem dnes byly starty a ty se mi naštěstí povedly,“ komentuje Szvoboda svoji jízdu. Situace v šampionátu zůstává neměnná, jelikož si oba soupeři z Opatova odváží stejný počet bodů. Třetí je v šampionátu Šikyňa.

 

Opatov nám připravil velmi dramatickou podívanou, kde nechybělo hodně pádů. Náročná a kluzká trať dala zabrat i ostříleným pilotům. Seriál MM ČR se nyní stěhuje do Petrovic u Karviné, kde se 16. 7. bude bojovat o další body.

 

Výsledky

 

MX1

 

 

Celkově:

 

 

1.

Michek Martin

(1-2, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2.

Neugebauer Filip

(5-1, Osička MX Team, Kawasaki)

3.

Bartoš Petr

(2-5, Orion Racing Team

4.

Romančík Jaromír

(4-3, JD191 KTM Racing Team, KTM)

5.

Šimko Tomáš

(3-4, GT2 Motorsport, Suzuki)

 

 

 

Průběžně:

 

1.

Michek Martin

189b.

2.

Romančík Jaromír

157b.

3.

Bartoš Petr

144b.

4.

Šimko Tomáš

129b.

5.

Sukup Marek

126b.

 

 

 

MX2

 

 

Celkově:

 

 

1.

Szvoboda Bence

(2-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2.

Jaulin Sulivan

(1-2, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

3.

Šikyňa Richard

(4-3, JD191 KTM Racing Team, KTM)

4.

Drdaj Dušan

(5-7, Yamaha Čepelák Racing Team)

5.

Poláš Denis

(6-6, Inter Cars MoToman Team, KTM)

 

 

 

Průběžně:

 

1.

Szvoboda Bence

187b.

2.

Jaulin Sulivan

180b.

3.

Šikyňa Richard

140b.

4.

Liška Patrik

121b.

5.

Drdaj Dušan

116b.

 

Ženy

Celkově:

1. Laier Steffi (2-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2. Papenmeier Larissa (1-2, Orion Racing Team, KTM)

3. Laňková Barbora (4-3, Action Racing Team, Suzuki)

4. Vítková Kristýna (3-7, Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha)

5. Hromková Tereza (5-5, HT Group Racing Team, KTM)

Průběžně:

 

1.

Laier Steffi

197b.

2.

Laňková Barbora

162b.

3.

Simonová Lucie

150b.

4.

Vítková Kristýna

146b.

5.

Hromková Tereza

124b.

 

Veterán

Celkově:

1. Žerava Martin (1-1, Team MAX2, Suzuki)

2. Kadleček Michal (2-2, KRTZ, Husqvarna)

3. Hammerl Georg (3-3, Motosport Chýnov, Kawasaki)

4. Buchta Michal (6-4, Inter Cars MoToman team, Honda)

5. Horský Stanislav (4-8, SMS Jižní Čechy, Yamaha)

Průběžně:

1. Žerava Martin 200b.

2. Kadleček Michal 176b.

3. Černý Ivan 133b.

4. Buchta Michal 131b.

5. Hammerl Georg 122b.

 

Kompletní výsledky zde:

http://ceskymotokros.cz/component/result/?amp;Itemid=336

 

Odkaz na video rozhovory naleznete zde:

https://www.youtube.com/user/maxmann78/videos

 

Autor: Petr Záruba

Foto: Radek Lavička

2017-07-03

Týmové fanynky - Veronika

veronika.dsc01831.web.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT