Články

20 let týmu Orion Racing

 
 

 

Je to již 20 let - od doby, kdy byl v Litomyšli založen motokrosový tým Orion Racing. Během této doby se zde v jeho žlutomodrých barvách vystřídalo mnoho vynikajících závodníku, jak ze zahraničí, tak z domácí scény. Například čtyřnásobný mistr světa třídy 500 ccm - legendární Jöe Smets z Belgie (u nás mistr v družstvech, rok - 1999), Novozélanďan Daryl Atkins(superkrosový šampion ČR - 2003), dále Rakušani - Erwin Machtlinger ( šampion ČR kubatury Open - 1999, ), Ronny Grosskopf (halový mistr superkrosu ČR - 1998), Marcus Mauser(superkros MMČR - 2004). Mistr světa třídy MX2 Jihoafričan Tyla Ratray, který vybojoval v družstvech ČR za Orion - bronzové medaile - 2003. Z českých borců zde úspěšně začínal karieru Filip Neugebauer (tehdy ještě 85 ccm - 2000), dále na tituly dosáhli - zkušený borec Petr Kuchař, Petr Masařík, Petr Bartoš, Jára Romančík, nebo Martin Michek. Jezdci celkem získali pro náš tým přes 22 titulů v kubaturách MMČR junior, senior, superkros, družstvech i v motoskijöringu.

mx3
 

 

Letos si to chceme s příznivci týmu užít, zavzpomínat na dobu, kdy jsme začínali, poděkovat majitelům týmu (Jiří Doubek, VladimírBohuněk) - za výdrž a pochopitelně i sponzorům. No a v Opatově jsme jako družstvo byli skoro na domácí půdě, tak jsme se rozhodli angažovat ve třídě žen - loňskou bronzovou medailistku z mistrovství světa - Němku Larissu Papenmaier. Udělali jsme zde autogramiádu, naši závodníci rozdávali na památku upomínkové předměty (fanouškům během sportovního klání, kšiltovky, trička, dresy atd.). Následné dosažené výkony našich zástupců v Opatově (Bartoš, Nedvěd, Papenmaier, Černý), jsme dostatečně s vedením oslavili a pro příznivce Orionu připravili záznam - VIDEO z tohoto myslím zdařilého podniku.

 

 

 

Za Orion Racing - manažér Petr Kovář: Jsem v Orionu již 17. sezonu, i také já jsem v roce 2002 přispěl titulem pro tým, ovšem v soutěži - Veterán.

Týmové fanynky - Lenča

2019-02-06_15h55_48.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT