Články

report z 2. Srazu Veteránů v Chýnově

V neděli, 20. srpna uspořádal Veterán Klub Chýnov 2. Sraz veteránů. Na chýnovské náměstí se sjelo 160 majitelů historických vozidel. Dvojnásobná účast oproti loňské premiéře byla ovlivněna i optimálním počasím, po celý den bylo polojasno a bez deště. Tři čtvrtiny strojů, jimiž se davy přítomných diváků mohly kochat, byly motocykly, zbytek pak auta.

Mezi přítomnými hosty byla i sportovní legenda, dvacetinásobný Mistr ČSSR v závodech silničních motocyklů Bohumil Staša, který měl na místě i autogramiádu, se svým H-D 1200ccm se zúčastnil velký znalec motocyklové historie a sběratel Petr Hošťálek, sběratel zajímavých historických automobilů Miroslav Pavlík z Písku, ojedinělé závodní silniční stroje z 50. a 60. let pak vystavoval domácí Jan Pták. Chýnovský starosta Pavel Eybert nechyběl se svou Tatrou 57 z počátku 30. let. Jen pro zajímavost, chýnovského srazu se překvapivě zúčastnila i poměrně početná skupina veteránistů až z daleké Opavy.

Před obědem mohli diváci obdivovat vystavené stroje, v 12:30 se pak vydala početná kolona na 70 km dlouhou vyjížďku přes Lejčkov, Vodici, Smilovy Hory a Těchobuz do Pacova, kde byla na náměstí hodinová přestávka, určena k občerstvení řidičů a výstavě strojů. Zpět do Chýnova se pak vracelo přes Černovice a Křeč. Veteránský konvoj mile překvapili mávající diváci snad ve všech vesnicích, kterými se projíždělo. Poděkování patří všem účastníkům za ukázněnost během vyjížďky, jen díky tomu vše probíhalo bez jakýchkoli prodlev přesně podle časového harmonogramu akce.

Po návratu do Chýnova bylo vyhlášeno a oceněno celkem pět kategorií. Nejstarším účastníkem byl pan Jaroslav Soukup z Tábora (ročník 1936). Nejstarší motocykl pak vystavoval chýnovský Václav Butal (Jawa 350 SV z roku 1934), jako nejoriginálnější stroj pořadatelé ocenili Jawu 350 pérák – rykšu z roku 1952 pana Lumíra Daka. Nejvzdálenějších účastníků bylo hned pět, všichni společně dorazili z již zmíněné, 320km vzdálené Opavy. Nejpočetněji zastoupeni byli členové klubu Veteráni Chyšky (celkem 8 účastníků).

Poděkování za podporu patří Městu Chýnov, firmě TOPLAC z Benátek nad Jizerou, ing. Jaroslavu Jankovskému z Tábora a firmě Golden Snack ze Záhostic.

Budeme se těšit zase za rok na viděnou, doufejme opět za příznivého počasí a v pohodové atmosféře. Předběžný termín 3. Srazu veteránů v Chýnově je již stanoven na neděli, 19. srpna 2018.

 

Za Veterán Klub Chýnov

Evžen Zadražil, 2017-08-21

Týmové fanynky - Lenča

2019-02-06_15h55_48.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT