Články

report z JČ KP v Pacově, 27.8.2017

Pátým závodem pokračoval jihočeský Krajský přebor v motokrosu v neděli, 27. srpna na mistrovské trati v Pacově. Dobře připravenou a nakropenou trať zavlažil v noci před závodem ještě déšť, ale trati to nijak neuškodilo, ba naopak, během závodní neděle byly celý den optimální podmínky. Na startu se sešlo celkem 160 závodníků. Nechybělo ani pár účastníků ze Slovenska a Rakouska, ve třídách MX2 se objevil i velký počet závodnic z MMČR třídy WMX v čele s Kristýnou Vítkovou.

Mezi nejmenšími závodníky ve třídě 65ccm to během kvalifikace vypadalo, že by mohl na vítězství v posledním závodě v Nihošovicích navázat Adam Bednář z týmu KRTZ, když byl nejrychlejší. Ale v první jízdě se musel sklonit před vítězným Dominikem Kučeříkem z Motosportu Chýnov a do druhé jízdy pro nevolnost dokonce ani nenastoupil. Druhý tak byl celkově Pavel Tomiška z Erwo Teamu a třetí Michal Veselý z týmu MX REK - Fremis. Mezi jezdci třídy 85ccm zvítězil Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola. Ve druhé jízdě sice vyhrál Luděk Černý z Motosportu Chýnov, který se do seriálu vrátil po zranění, ale celkově mu to dalo pouze druhé místo. Bronzovou příčku v Pacově vybojoval David Krejčí z Mačkova u Blatné, který se při neúčasti Šimona Proučila dostal na druhé místo v seriálu za vedoucího Černého.

Čelo třídy Hobby MX2 bylo záležitostí dvou rychlých Západočechů. Obě jízdy vyhrál Jan Zborník z Klatov před Jakubem Kosem ze Stříbra. Výbornými starty a především pak holeshotem ve druhé jízdě překvapila Kristýna Vátková z Yamaha Čepelák RT. Třetí skončil v obou jízdách kunratický mladík Lukáš Hubka. Na čele seriálu se stále drží Jakob Kos. V nejpočetněji zastoupené třídě třídě Hobby MX1 (39 jezdců) se pacovským závodem situace pořádně zamotala. Dosud jasně vedoucí jezdec seriálu Viktor Šrom si ve druhé jízdě zlomil zápěstí, nebodoval a ztratil tak poměrně slušný náskok na čele seriálu. Průběžně sice stále vede, ale je otázka, kdy bude moci znovu naskočit do závodů. Situaci chytl za vlasy domácí Martin Zeman z pořádajícího AMK Pacov v AČR, který navázal na vítězství z Nihošovic a díky tučnému přídělu padesáti bodů už poskočil na průběžné druhé místo seriálu. Druhý v Pacově skončil překvapivě Jindřich Sedlák ze Sýkořic a třetí havlíčkobrodský Ondřej Technik.

Ve třídě Veterán se na jihu letos poprvé objevil Východočech Radim Doležal z Ledče nad Sázavou. Vyhrál zaslouženě obě jízdy před druhým Ladislavem Mikasem, který se ale i tak vyhoupl do čela seriálu, protože dosavadní lídr Michal Buchta u Intercars Motoman teamu v Pacově přihlížel se zraněním pouze jako divák. Třetí místo vybojoval Milan Heřman z Moto teamu Excel Racing, který tak byl zcela logicky králem zvlášť vyhlašovaných veteránů nad 50 let. Šedesátníkům vévodil Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Kategorie MX2 (HR Technik Cup) má letos jasného favorita. Jej jím Rudolf Plch z Extreme Motorsportu. Nikomu nedal v Pacově šanci a připsal si dalších 50 seriálových bodů. Ani zde ale není seriál zdaleka rozhodnutý, protože tento závodník avizoval jednu termínovou kolizi s rakouským šampionátem třídy MX2, kde má také své povinnosti. Bodově mu bude chtít být v patách Pavel Beránek z Hradišťka, který byl druhý v Pacově a je druhý i v průběžném pořadí seriálu. Třetí místo v Pacově s přehledem vybojoval Aleš Procházka z Vrtal MX teamu.

Ve třídě MX1 (HR Technik Cup) dosud vévodil Michal Gregor z Vrtal MX teamu. Jenže ten se bohužel zranil na posledním závodě MMČR a je otázkou, kdy se do sedla motocyklu opět vrátí. Seriál i navzdory absenci v tomto závodě sice vede, ale pacovský vítěz této třídy Václav Haas z SMS Praha se mu dost přiblížil. Druhý byl Pavel Urban, Gregorův týmový kolega a s určitým odstupem třetí pak Ludvík Gabko ze Světlé nad Sázavou.

Další, již předposlední závod seriálu se pojede v neděli, 10. září ve Voticích.

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy, 2017-08-29

Týmové fanynky - Daniela

daniela.dsc01778.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT