Celkový počet hlasů: 142

Články

report MXoN Classic Motocross, Randers, Dánsko

Dne 9.9. 2017 se jel v dánském Randers Motokros národů ve třídě Classic Motocross na velmi náročném písečném terénu za účasti českých reprezentantů ve všech věkových třídách.

Družstvo 30+ ve složení David Říha, Karel Mitvalský, Radek Toman, Petr Dokoupil se stali vítězi před druhým Estonskem a třetím Švédskem. V této třídě jasně dominoval Radek Toman, který v obou rozjížďkách nedal nikomu šanci a obě vyhrál stylem start cíl, v první desítce v obou rozjížďkách vždy dojeli Petr Dokoupil a Karel Mitvalský.
Družstvo 50+ ve složení Jaroslav Růžička, Vladimír Ampapa, Jan Hrdina, Jaroslav Kolářík skončilo na 7.místě.
Družstvo 60+ ve složení Miroslav Nejedlý, Vítězslav Branda, Karel Liška, Václav Vlk skončilo na krásném 3.místě, vítězem se stalo družstvo Holandska , druhé skončilo družstvo Francie. K nejlepším ve družstvu patřili Miroslav Nejedlý a Vítězslav Branda , kteří dojeli vždy v první desítce a Karel Liška na 4T BSA v obou kolem 15. místa.
Družstvo 66+ ve složení Jiří Stodůlka, Miroslav Hanáček, Karel Kozák, Antonín Křápek se stali vítězi(toto vítězství historicky první této kategorii pro ČR = kluci už nám dozráli :-) ) před druhou Anglií a třetím domácím Dánskem. V této třídě nejlepší výkon podal Jirka Stodůlka, který dojel druhý a první, Miroslav Hanáček a Karel Kozák vždy do první pětky v obou rozjížďkách, dobře je doplňoval " junior" v tomto družstvu Antonín Křápek.
Družstvo 70+ ve složení Jindřich Gref, Jan Ištvánek, Jaroslav Vrchota, Jan Skok skončilo na velmi nádherném 3. místě (historicky vůbec první umístnění na bedně v této kategorii pro ČR), vítězi se stali Švédové před druhým Dánskem.

Tyto výsledky našich závodníků berte jako dobrou pozvánku na příští rok na 15.9.2018 do Pacova, kde se pojede tento motokros národů ve třídě Classic Motocross.