plakát MČR motoski 2019:

50201653_2270216473023821_6602750917466914816_n.jpg

Anketa:

Jaký chcete čas?

letní - 68.1%
zimní - 13.2%
nechat to jak to je - 15.4%
je mi to jedno - 3.3%

Celkový počet hlasů: 91

Články

report z JČ KP Kluky + zhodnocení sezóny 2017

V sobotu, 7. října se konal poslední závod sedmidílného seriálu jihočeského KP v motokrosuKlukách u Písku. Na dobře připravenou trať přijelo závodit 131 jezdců včetně několika kvalitních pilotů z MMČR v čele s úřadujícím mezinárodním mistrem ČR Martinem Michkem. Kvalitu závodu podtrhl svým komentářem i známý moderátor Petr Kovář. Přálo i počasí, k dokonalosti chybělo snad jen několik stupňů tepla navíc.

Mezi nejmladšími jezdci ve třídě 65ccm byli v Klukách jasně nejlepší bratři Jan a Václav Janoutovi z Multi-Air Jama RT před třetím Dominikem Kučeříkem z Motosportu Chýnov, který si ale díky velkému bodovému náskoku vybojoval krajský titul již před tímto posledním závodem. V kategorii 85ccm vyhrál obě jízdy s přehledem Jaroslav Kalný z Motokrosová škola RT. O druhé místo bojovali Šimon Proučil z SMS Praha s Luďkem Černým z Motosportu Chýnov. Posledně jmenovaný měl lepší druhou jízdu a díky tomu byl celkově stříbrný. Důležitější pro něho však bylo, že se stal přeborníkem kraje v této mládežnické kategorii před Davidem Krejčím z Mačkova u Blatné. Tako třída byla letos bodově poměrně zamotaná, a tak se vše rozhodovalo až v tomto posledním závodě.

Ve třídě MX2 Hobby dominoval ke konci sezóny Lukáš Hubka z Kunratic. Nejinak tomu bylo i v Klukách a bral zaslouženě první místo. V seriálu mu ale dva závody chyběly a tak to dalo celkově bronz. Výborně zajel i Pavel Doubek z Kamikaze RT, především v první jízdě, kterou dokonce vyhrál, celkově mu to ale vyšlo na místo druhé a stříbro mu patří i v konečném součtu seriálových bodů. Naopak třetí Jakub Kos z SMS Nepomuk věděl, že může jet na jistotu a třetí místo v Klukách mu bohatě stačilo na zisk letošního titulu krajského přeborníka. Ve třídě Hobby MX1 se od poloviny sezóny skvěle zlepšoval Martin Zeman z AMK Pacov. O svých kvalitách nenechal nikoho pochybovat ani na posledním závodě. Sice v první jízdě nestačil na výborně jedoucího Jana Hronka z týmu HR Technik, který vyhrál systémem start-cíl, ale ve druhé jízdě už byl neomylný a zvítězil. Zlato mu patřilo i v celkovém součtu bodů seriálu před Danielem Duškem z Motosportu Chýnov, který měl naopak dobrý především úvod sezóny před třetím Michalem Skálou z Kamenice - Štiřína. Jan Hronek bral nakonec v Klukách bronz, neboť výborně zajel i celkově druhý Jakub Štěpka z Jeznice u Hluboké n.V.

V kategorii Veterán se po zranění na scénu opět vrátil Michal Buchta z Intercars Motoman teamu. I navzdory delší přestávce kloucký závod vyhrál a celkově mu to ještě stačilo na třetí místo v seriálu. Překvapením této kategorie byl Martin Joza z Dobřejovic, který byl druhý před Petrem Kölblem z AMK Pacov. Seriálové stříbro však patřilo matadoru této třídy Milanu Heřmanovi z Moto Teamu Excel Racing. Titul letošního krajského přeborníka si zajistil hned první jízdou Ladislav Mikas z Motosportu Chýnov. Chtěl vyhrát i jízdu druhou, ale z prvního místa vlastní chybou spadl. Mezi zvlášť bodovanými veterány nad 50 let byl suverénní zmíněný Milan Heřman a Veteránům nad 60 let pak vévodil stabilně jedoucí Jaroslav Hemr z AMK Pacov.

Potěšující byla v Klukách slušná účast jezdců ve třídách MX1 a MX2 (HR Technik Cup). Třída MX2 měla po celý rok favorita zcela jasného. Byl jím Rudolf Plch z Extreme Motorsportu, který obhajoval loňské prvenství. V Klukách si dokázal v obou jízdách poradit i s Jonášem Nedvědem z týmu Orion Racing. Zpočátku rozjížděk potrápil tyto piloty i Jaroslav Strnad z Mirošova, který bral nakonec bronz. V seriálu se za Rudolfem Plchem umístil Pavel Beránek z Hradišťka, který podával celou sezónu velice kvalitní a konstantní výkony, třetí byl zmíněný Jaroslav Strnad. Prestižní třída MX1 byla v režii suverénního Martina Michka z Buksa/Ados KTM teamu, který v Klukách vyhrál dle očekávání rozdílem třídy před zbytkem startovního pole a potěšil svou jízdou přítomných zhruba 300 diváků. Pěkný souboj o druhé místo vykazovala dvojice Václav Haas z SMS Praha s Michalem Kadlečkem z týmu KRTZ. Tato dvojice možná napověděla zajímavé souboje o mistrovské republikové vavříny ve třídě Veterán v sezóně. Ze souboje nakonec vyšel lépe Václav Haas, který se tak stal i přeborníkem Jihočeského kraje ve třídě MX1 pro letošní rok. Z pravidelných bodových přídělů hodně těžil David Kainzmeier z SMS Nepomuk, který vybojoval překvapivě celkové stříbro a bronz patří Michalu Gregorovi z Vrtal MX Teamu, který měl vynikající úvod sezóny, ale v obhajobě loňského vítězství v této třídě mu zabránilo zranění ve druhé polovině sezóny a tudíž absence na posledních třech závodech.

 

Letošní sezónu považuji v rámci možností za úspěšnou. Určitě potěšila slušná jezdecká účast juniorů, díky zajištění bezpečnosti tratí nedošlo ani k žádným vážným zraněním. Zajímavá byla i pravidelná účast zástupkyň třídy WMX (ženy) v přeborových třídách 85ccm, Hobby MX2 a MX2. Poděkování za uspořádání seriálu letošního jihočeského KP v motokrosu určitě patří především všem pořadatelům závodů, dále pak zastřešující sportovní autoritě Autoklubu České Republiky, všem sponzorům střediska SMS Jižní Čechy, jakož i spolehlivé časoměřičské skupině Františka Bočka, všem jihočeským technickým komisařům, lékařskému personálu a samozřejmě všem jezdcům za jejich účast a předvedené výkony! Stejně tak i příznivcům tohoto adrenalinového sportu, kteří přišli na závody fandit a vytvořili tak nezbytnou diváckou kulisu.

V zimním období se uskuteční několik setkání vedoucích krajských středisek s Autoklubem ČR. Poté bude zasedat i Sportovní komise SMS Jižní Čechy, aby na základě domluvených pravidel vytvořila konkrétní podobu jihočeského Krajského přeboru pro sezónu 2018. K vyšší atraktivitě tříd MX1 a MX2 určitě povedou kroky, zajišťující větší jezdeckou účast v těchto prestižních třídách, více přiblížit bychom chtěli mladým začínajícím motokrosařům třídy 65ccm a 85ccm. Vyloučeno není ani vypsání nové třídy žen (WMX) v rámci přeborové třídy Hobby MX2.

Vyhlášení seriálu JČ KP 2017 se uskuteční v sobotu, 11. listopadu v Kulturním domě v Chýnově od 18 hod. Detaily k této akci se včas dozvíte zde na webu.

Evžen Zadražil

vedoucí střediska SMS Jižní Čechy, 2017-10-09

Týmové fanynky - Hanka

hanka.img_2018.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT