Články

report z vyhlášení JČ KP 2017

V sobotu, 11. listopadu proběhlo v kulturním domě v Chýnově vyhlášení sezóny Jihočeského KP v motokrosu 2017. Za účasti více jak 150 lidí včetně fotografů a novinářů byli vyhlášeni krajští přeborníci pro letošní rok. Stručně se zhodnotila sezóna, představeno bylo i několik statistických čísel a zmíněny byly již známé změny na sezónu 2018 (například elektronické podávání žádostí o licence AČR nebo chystaná změna provozovatele jinínského areálu). Večeře byla pro každého přítomného servírována na náklady střediska, poměrně rychle zasyčel i do placu daný sud piva.


Oceněno bylo celkem 75 jezdců a jihočeskými krajskými přeborníky se pro letošek stali Luděk Černý (Motosport Chýnov) ve třídě 85ccm, Jakub Kos (SMS Nepomuk) v Hobby MX2, Martin Zeman (AMK Pacov) v Hobby MX1, Ladislav Mikas (Motosport Chýnov) v kategorii Veterán, Rudolf Plch (Extreme Motorsport) v MX2 - HR Technik Cup a Václav Haas (SMS Praha) v MX1 - HR Technik Cup. Ve zvlášť bodovaných kategoriích brali celková vítezství Dominik Kučeřík (Motosport Chýnov) ve třídě 65ccm, Milan Heřman (Moto Team Excel Racing) ve Veteránech 50+ a Jaroslav Hemr (AMK Pacov) ve Veteránech 60+.
Celkem se v sedmi závodech seriálu představilo 343 jezdců ve všech třídách. Premiérově pro JČ KP byl letos seriál měřen elektronicky (na krabičky).
Během večera byli dále vyhlášeni dva jezdci, kteří nejlépe reprezentovali SMS Jižní Čechy ve výsledcích seriálů MMČR. Za juniorský mistrák to byl Jaroslav Strnad (5. místo ve třídě 125cm 2T) a v seniorském šampionátu pak Milan Heřman (celkové 3. místo ve třídě Veterán 50+). Zvláštní cenu pak dostal Martin Michek, coby absolutně nejlepší jezdec jihočeského střediska, letošní Mezinárodní mistr ČR v prestižní třídě MX1. Oceněn byl také fotograf Jiří Dědič alias Děda T., který nechyběl se svým fotoaparátem na žádném závodě letošního KP a jehož fotky mohli přítomní po celý večer sledovat na připravené projekci. Hned po vyhlášení se chopil svého pultu DJ, přišlo i několik desítek místní omladiny, a tak se tancovalo a slavilo až do tří do rána.

Pokud tomu nebude nic bránit, uskuteční se v separátním termínu i vyhlášení sezóny 2018. Poděkování patří všem zúčastněným a také všem sponzorům střediska, díky nimž se podařilo uskutečnit myslím úspěšnou sezónu 2017!

Evžen Zadražil
vedoucí SMS Jižní Čechy, 2017-11-13

Týmové fanynky - Silva

silvi.2019-03-16_11h53_49.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT