Články

report a fotky ze soustředění SMS, Pacov, 24.3.2018

Dnes se v Pacově konalo předsezónní motokrosové soustředění. Bylo společné pro jezdce SMS Jižní Čechy a SMS Pardubice. Počasí sice nebylo motokrosově optimální, ale jiný předsezónní termín v kalendáři zkrátka nebyl. Ale hlavně nemrzlo, nepršelo a ani nefoukal nepříjemný vítr.

Připravena byla i menší trať mezi depem a silnicí, kdyby si někdo netroufl na velkou trať. Ta velká se jezdila celá a za celý den byly jen dva nebo tři opravdu drobné pády.

Jezdci udělali technickou přejímku motocyklu na celou sezónu JČ KP 2018. Školili a trénovali vyhlášení odborníci. Zásady první pomoci prezentoval člen IZS Tábor Tomáš Spěváček, tréninku se věnoval František Hrobský. Technické novinky a dotazy k technickým přejímkám objasnil technik Jan Homolka, Národní sportovní řády pro motokros pak Václav Severa, informace ohledně přípravy motocyklu Jaroslav Vrchota. Všichni nadšeně poslouchali a měli i dotazy. Přítomna byla celý den i sanitka a na nebezpečných místech traťoví komisaři. Zajištěno bylo i občerstvení. Dokonce byl přítomen i fotograf.

Jediný neduh celé akce byl ten, že se na to většina jezdců vykašlala. Dorazilo jich zhruba jen třicet. My si dali práci s organizací, vše jsme samozřejmě museli zaplatit, aby to jezdci mohli mít zdarma, ale to si asi nikdo neuvědomuje. Nicméně já jsem si jednu věc uvědomil a to mj. při poslechu toho, co povídal např. exreprezentant František Hrobský. A to proč už dnes nemáme v tomto sportu žádné mistry světa. Dnes už si totiž v podstatě nikdo po tréninku na motorce neoběhne ve výstroji celou trať, nejezdí v rámci tréninku 100km na kole, neběhá každé ráno 5km, jako tomu bývalo, když čeští motokrosaři a enduráci vyhrávali závody Mistrovství světa a Mistrovství Evropy... Nepřijede si dokonce ani zajezdit na organizovaný a zajištěný trénink...

Fotky ze soustředění od Dědy T. najdete proklikem přes přiložené foto.

 Evžen Zadražil, SMS Jižní Čechy, 2018-03-24

Týmové fanynky - Nika

verca.2018-08-10_23h56_57.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT