Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

Matyáš Chlum vítězem rakouského mistráku 85ccm!

Jezdec Motosportu Chýnov Matyáš Chlum zvítězil v úvodním závodě Mezinárodního mistrovství Rakouska ve třídě 85ccm, který se jel na tradiční trati v dolnorakouském Langenlois.  Více nám k tomu řekl Matyášův otec Pavel:

"Za velice pěkného počasí se v sobotu jely kvalifikace. Matyáš se do toho pořádně opřel a vyhrál ji o téměř 4 vteřiny před Němcem Carlem Masurym a Rakušanem Gschwentnerem. Velice pěkně zajel i další Čech Matěj Skořepa, který skončil pátý. V neděli se jely obě závodní jízdy. Do první se Matyášovy zadusila motorka a vystartoval až jako desátý. Na konci druhého kola se dostal na první místo a dojel s 25 vteřinovým náskokem pro první místo. Druhý skončil Carly Masury a třetí Rakušan Matasovic. Matěj Skořepa výborně vystartoval a jel téměř dvě kola první, nakonec skončil na 6. místě. Do druhé jízdy si však Matyáš start pohlídal a vystartoval jako první a dojel si pohodlně s půlminutovým náskokem pro první místo. Druhý opět Carl Masury a třetí Matasovic. Matěj Skořepa skončil na 7. místě. Na úvod sezony krásné závody na připravené trati, která byla pěkně bezpečná, naoraná a nakropená. Byla i poměrně velká divácká účast cca 2000 diváků, ale to na Rakouském mistráku není nic neobvyklého".

Výsledky závodu třídy 85ccm najdete ZDE. Ve třídě OPEN skončil celkově celkově čtvrtý Václav Kovář a devátý byl Ruda Plch. V naplněné třídě MX2 byl jediných Čech Luděk Černý (MOTOSPORT CHÝNOV), při své premiéře v této třídě bohužel zatím na body nedosáhl.