plakát MMČR Junior v Jiníně:

plakat.mmcr.jun.jinin.2019.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

Roman Körber o Erzbergu 2018

 

Náš týmový pilot Roman Körber (na přiloženém snímku se svými mechaniky) byl letos opět druhým nejúspěšnějším Čechem na Erzberg Rodeu 2018. Ve svých jednačtyřiceti letech je to bez nějakého většího tréninku velký úspěch. Více nám o závodě pověděl sám Roman:

"Letošní offroadový motocyklový závod Erzberg Rodeo v rakouském Eisenerzu prodělal změny jak v Prologu (kvalifikace), tak i v samotném nedělním Extrému (závod). Páteční a sobotní kvalifikační závod se jel na mnohem rychlejším a méně technickém terénu, kdy jsem na svém tachometru zahlédl i 140 km/h.

V pátek jsem dojel na 105. místě z cca 1800 jezdců a v sobotu mě zabrzdily žluté praporky, signalizující pád jezdce přede mnou, tak už jsem nezrychlil. Do nedělního závodu jsem tedy startoval ze třetí řady, což nebylo špatné, navíc se mi podařilo odstartovat na 3. místě (startuje se po padesáti jezdcích s mírnými časovými odstupy), na kterém se dalo ještě alespoň trochu předpovídat, kudy vede cesta po terasách lomu v šíleném prachu.

V Extrému bylo oproti loňsku pár nových výjezdů, ale především jsem okusil nové sjezdy, do kterých jsem se musel fakt přemlouvat. A to mě sjezdy baví:-) V jednom z výjezdů jsem dostal od někoho ránu řídítkem do loktu, chvíli jsem necítil tři prsty a půlku dlaně a při tlačení jsem myslel, že mám ulomený řídítko...

Skoro již tradičně jsem dojel před Checkpointem (kontrolní bod) "Carl´s Dinner", ke kterému vede cesta přes nekonečné pole kamenů, které letos bylo zase o něco delší, snad 4 km. S tímto úsekem nemám problém s technikou jízdy, ale bohužel fyzicky se to dá zvládnout opravdu jen těžko.

Celkově jsem skončil "zdravý", jen s malými šrámy, na 78. místě z 1800 jezdců bez rozdílu věku a z celého světa, což je pro mě taková malá útěcha. 

Letos se chystám ještě na další závody v extrémním enduru v Rumunsku, Chorvatsku a samozejmě na chýnovský závod do Strmého vrchu (29.9.2018). Děkuji všem za podporu, především svému týmu Motosport Chýnov a STK Diskard za finanční podporu, firmě Racetool za zapůjčení motocyklu KTM 300 Tpi 2T."

Zde je zajímavé videjko, co natáčel jeden pilot, co jel po startu chvíli za Romanem. Je na něm vidět, jak se tam brutálně prášilo:

Evžen, 2018-06-07

Týmové fanynky - Veronika

veronika.2019-02-26.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT