Adam Grešák na MMČR Trial Junior v Bochově TOP5:

dsc_0938.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

report z vyhlášení Jihočeského KP v motokrosu 2018

V sobotu, 24. listopadu proběhlo v kulturním domě v Chýnově vyhlášení sezóny Jihočeského KP v motokrosu 2018. Oceněni byli nejlepší jezdci všech kategorií. Stručně se zhodnotila uplynulá sezóna, představeno bylo i několik statistických čísel a zmíněny byly již známé informace k sezóně 2018. Večeře byla pro každého přítomného servírována na náklady střediska, poměrně rychle zasyčel i do placu daný sud piva.

Oceněno bylo celkem 80 jezdců a jihočeskými krajskými přeborníky se pro rok 2018 stali Jürgen Lehner (Motosport Chýnov) ve třídě 85ccm, Pavel Dubský (Kamikaze RT) v Hobby MX2, Jakub Nusek (AMK Votice) v Hobby MX1, Daniel Doppler (Motosport Chýnov) v kategorii Veterán, Pavel Beránek (SXS MX Team) ve třídě MX2 - HR Technik Cup a Rudolf Plch (Extreme Motorsport) v MX1 - HR Technik Cup. Ve zvlášť bodovaných kategoriích brali celková vítezství Pavel Tomiška (Kunratice) ve třídě 65ccm, Milan Heřman (Moto Team Excel Racing) ve Veteránech 50+ a Jan Roziňák (Motosport Chýnov) ve Veteránech 60+.
Celkem se v sedmi závodech seriálu představilo 410 jezdců ve všech třídách, což je oproti předchozí sezóně zhruba patnáctiprocentní nárůst. Nejvíce jezdecky obsazené závody byly v Pacově a v Jiníně, kam přijelo přes 200 jezdců.

Během večera byli dále vyhlášeni dva jezdci, kteří nejlépe reprezentovali SMS Jižní Čechy ve výsledcích seriálů MMČR. Byl to Stanislav Horský, který skončil celkově 5. v MMČR třídy Veterán a Kristýna Tomišková, který byla celkově 10. v MMČR třídy žen (WMX). Zvláštní cenu pak dostal Martin Michek, coby absolutně nejlepší jezdec jihočeského střediska, letošní Mistr Evropy a Mezinárodní mistr ČR v prestižní třídě MX1. Během celého večera byly promítány fotky ze všech závodů od fotografa Jiřího Dědiče (Děda T.). Hned po vyhlášení se chopil svého pultu DJ a zábavy se ujala především parta kolem týmu SXS, kdy to místy vypadalo, že si spletli kulturní dům s tělocvičnou – skákalo se z balkonu, šplhalo se po zábradlí, dělaly se kotouly po parketu ve dvojicích, atd. Kluci tak už zřejmě zahájili zimní fyzickou přípravuJ

Smlouva o provozu jihočeského motokrosového střediska, kterou má SMS Jižní Čechy uzavřenou s AČR, se díky opci prodlužuje na další rok, a tak by v sezóně 2019 nemělo dojít k žádným větším změnám. Do kalendáře Jihočeského KP se budeme snažit zařadit ještě jednu kvalitní motokrosovou trať. O licence na rok 2019 se bude žádat, stejně jako loni, v Informačním systému AČR elektronicky, vedoucím SMS se opět bude posílat pouze přihláška do SMS.

Poděkování patří všem zúčastněným, pořadatelům, delegovaným činovníkům a také všem sponzorům střediska, díky nimž se podařilo uskutečnit úspěšnou sezónu 2018!

 

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy, 2018-11-25

Týmové fanynky - Jana

jana.2019-03-10_20h35_08.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT