Články

Rene Hofer je zpět!

Zdařilý návrat předvedl při nedělním druhém závodě italského mistrovství v Ottobiane čerstvě 17letý Rene Hofer (na snímku s číslem 711). Vyjímečný rakouský talent (a náš dobrý známý) se objevil na závodní trati po pěti měsících od těžkého zranění v závodě německého mistrovství ADAC v Tensfeldu, které předčasně ukončilo jeho skvěle rozjetou loňskou sezónu. Čtyři měsíce bez motocyklu se už nedaly vydržet a tak dostal Rene po úspěšném uzdravení začátkem roku od svých lékařů svolení k zahájení tréninku. A po měsíci přípravy odvedl výkon, který jeho fanoušky příjemně překvapil: do závodu třídy MX2 v Ottobiane se kvalifikoval jako desátý ve své skupině a vlastní závod zvládal na výbornou! V silně obsazeném startovním poli se od začátku držel v první desítce a po pár kolech už jezdil šestý! V závěru závodu se sice na těžké písčité trati zdržel pádem a nakonec dojel šestnáctý, takže se kvalifikoval do společného superfinále obou tříd. Do něj ale už nenastoupil – napoprvé toho bylo dost a přeci jen se necítil po zranění ještě stoprocentně fit.

Italské mistrovství pokračuje už tento víkend třetím závodem v Mantově, pro Rene Hofera ale začne hlavní sezóna koncem března prvním závodem evropského mistrovství třídy 250 ccm, které bude absolvovat celé v barvách továrního týmu KTM Junior Racing Team. Objevit by se měl i v některém závodě MS třídy MX2 a v celém seriálu německého mistrovství ADAC ve třídě MX Masters.

Jestli se letos Rene objeví i u nás, kde jsme ho vídali od dětských let, je vzhledem k jeho docela nabitému programu otázka. Možná v červenci v Lokti, při Mistrovství světa – budeme se těšit.

 

Petr Starý, 2019-02-05

Týmové fanynky - Silva

silvi.2019-03-16_11h53_49.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT