Články

Honza Likler na ME Classic Motocross ve Francii

V sobotu, 25. května se ve francouzském Ramonchampu rozjel seriál ME Classic Motocross. Za tým Motosport Chýnov startoval v tomto závodě se svou ČZ380 Jan Likler ve třídě 30+.

Jeho ambice před závodem - být do 5. místa  - se částečně naplnily, ne však docela. V kvalifikaci to bylo nejprve místo šesté. Odpoledne se pak jely tři jízdy. V té první Honza bojoval o páté místo, a když se na něj přes jednoho belgického soupeře v předposledním kole dostal, tak ten mu to v následující zatáčce vrátil tak, že ho napálil přímo do boku, čímž ho nekompromisně sejmul a poslal v kotrmelcích ven z trati. Jízdu se Honzovi nakonec podařilo dojet, ale motorka byla napůl rozpadlá, takže místo druhé jízdy musel šikovný mechanik Béďa Bendík svařovat rám a výfuk v přilehlé vesnici. Naštěstí se to díky jeho šikovným rukám podařilo dát na třetí jízdu dohromady. Tam se Honza blýskl pěkným pátým místem.

Kvůli jedné chybějící jízdě je Honza Likler průběžně zatím 20., ale na dalším závodě se také pojedou tři jízdy a jedna nejhorší z odjetých šesti se bude škrtat, takže je zde stále šance na slušné celkové umístění. První závod původně třídílného seriálu se v dubnu kvůli počasí zrušil, takže seriál ME bude nakonec čítat pouze dva závody.

Další a tudíž poslední závod seriálu se pojede 6.7.2019 v jihočeských Netolicích. Zde se Honza pokusí využít výhodu domácího prostředí.

Fotogalerii z Ramonchampu od Míry Jirečka najdete ZDE.

Evžen, 2019-05-29

Týmové fanynky - Nicoll

nikol.088_n.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT