plakát MOTUL CUP Jinín:

img_3557.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

pozvánka MMČR Junior Kaplice

(dokončení z titulní strany)

85ccm
Také zde svítí na pozici lídra tabulky jméno Vítězslav Marek (Cermen s. r. o). Víťa udržel prvenství i po nepodařeném Karlínském závodě, kde mu první rozjížďku zkazil pád a on byl tak celkově až čtvrtý. Vítězství v Karlíně se tak ujal Maďar Noek Zarócz, vyhrál obě rozjížďky a Vítězslavovi šlape na paty. Oba se teď budou muset pekelně soustředit, aby nedělali v dalších závodech chyby a udrželi si svá místa, Noek by ale určitě chtěl prvenství Víťovi přebrat. Oběma navíc šlape na paty třetí Jiří Klejšmid a ne úplně výrazně daleko za ním je také čtvrtý Jiří Halama (Enduro klub Semily). Právě Halama byl v posledním závodě v Karlíně na druhé pozici, Klejšmid byl třetí. Oba Jirkové tak také ještě můžou pořadím na čele zamíchat. Také Jakub Nevima (SMS Morava), pátý jezdec průběžného pořadí, v každém závodě předvádí pěkné výsledky, nejlepší měl v prvním závodě sezony. V Kaplici bude chtít předvést stejně tak dobrý. Jaroslav Katriňák je prozatím na průběžné šesté pozici, sedmý je Josef Štach (Starling Cross Team), na osmé pozici vidíme Josefa Koutného (SMS Morava), na deváté Tomáše Zimka a na desáté Antonína Kabáta (JS Racing s. r. o).

125ccm 2T
Ani v této třídě se zatím vedoucí jezdec nezměnil, stále je jím Jan Wagenknecht (Starling Cross Team), který prozatím celkově vyhrál dva závody ze tří, v Karlíně ho překonal Adam Kovacs (Motosport Chýnov v AČR), ten je v tuto chvíli na druhé průběžné pozici. V Karlíně ukázal, že mu ale druhá příčka rozhodně nestačí a udělá všechno proto, aby se ještě dostal na Wagenknechtovo místo. Kdo bude lepší v Kaplici, to se jeďte přesvědčit na vlastní oči. Třetí místo je v tuto chvíli dělené, takže i tady bude zajímavé sledovat souboj mezi Martinem Venhodou (Team motokrosová škola) a Petrem Rathouským (Orion Racing Team), kteří mají shodný počet bodů. Karlín se víc povedl Rathouskému, v Kaplici ale určitě zaberou oba dva. Už s trochu větší bodovou ztrátou je pátý Daniel Mandys (ÚAMK Zejax Motoklub), poslední závod byl pro něj nejméně vydařený. Šestá příčka patří Radimovi Krausovi, který se v pořadí hodně propadl kvůli chybějícím bodům z Karlína. Sedmý je Stanislav Vašíček (Q-Racing Team), osmý Tomáš Švirák, devátý Luděk Černý (oba Motosport Chýnov v AČR) a desátý David Vondrák (JD Gunnex KTM Racing Team).

MX2 junior
Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) je vedoucím třídy MX2 junior. Zatím během tří závodů ztratil jenom pět bodů v prvním závodě, ve zbylých dvou byl suverénně první. Druhý Pavel Dvořáček (SMX Racing Team) na Drdaje ztrácí jenom deset bodů a také on, stejně jako Drdaj, by byl nejšťastnější v roli lídra. Ještě nic není ztraceno. Jsme v půlce sezony, závodníci mají před sebou ještě tři závody. Jiří Matějec (HT Group Racing Team) je v tuto chvíli na třetí příčce, na které vystřídal Martina Vondráška (Haas Racing Team). Vondrášek měl v Karlíně smůlu, do první rozjížďky vystartoval, ale hned po startu měl pád a už nepokračoval, tím přišel o body. Naopak Matějec zajel nejlepší výsledek sezony – dvě třetí místa. Pátá pozice Patří Markovi Nešporovi (KRTZ Motorsport), Daniel Stehlík je prozatím na šestém místě, jenom bod za ním figuruje Milan Šturma na sedmém místě. Osmý je Erik Švidra (SMS Morava), devátý Radovan Gráč a desátý Jan Klimo (Motosport klub Málkov v AČR).

Zatím to o víkendu vypadá na příjemné počasí, nemuselo by být takové horko jako doposud. Tak si udělejte výlet na jih Čech a přijeďte podpořit mladé motokrosové závodníky. Rozhodně se bude na co dívat! Program v sobotu odstartuje v 7:40 tréninkem třídy 85ccm, odpolední rozjížďky pak v 12:35. Těšíme se na vás!

Autor: Dominika Nováková, 2019-07-02

Týmové fanynky - Verča

verca_1206825156647845888_n.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT