fotoohlédnutí za sezónou 2020:

107422802_300814467967322_5285004824988120445_n.jpg

Anketa:

Kam byste chtěli zařadit prestižní třídy MX1 a MX2 v časovém harmonogramu JČ KP?

na konec, jako jsou nyní - 44.6%
uprostřed - 20.2%
hned na začátek - 32.1%
je mi to jedno - 1.2%
nevím - 1.8%

Celkový počet hlasů: 168

Články

report ze Strmého vrchu v Chýnově

V sobotu, 28. září se v Chýnově konal již XXXVII. ročník tradičního klání motocyklů do Strmého vrchu. Pořadatelem byl Motosport Chýnov ve spolupráci s městem Chýnov. Počet diváků opět překonal počet obyvatel celého města – byly jich tři tisícovky! Všichni spokojeně a s nadšením sledovali počínání necelé stoky odvážných závodníků. Ti všichni měli společný cíl, a to vyjet co nejvíce metrů padesátimetrového krkolomného stoupání, optimálně pak až nahoru. To však nebylo vůbec jednoduché a podařilo se to pouhé hrstce z nich.

V hlavní kategorii Motokros+enduro to bylo napínavé až do konce. Po prvních dvou jízdách z pěti totiž překvapivě vedl Vlastimil Michalík z Tišnova. Při dalších pokusech ho však pokaždé zastavila největší překážka v profilu tratě – příčně uložená kláda na sedmatřicátém metru. Toho využili hlavní dva favorité závodu, jejichž výkon naopak gradoval. Počtvrté za sebou tak v Chýnově vyhrál úřadující mistr Evropy v motokrosu Martin Michek z MX Shopu Sekerka. Překonal tím další z rekordů sedmatřicetileté historie tohoto závodu. Druhé místo jen s těsným rozdílem vybojoval Roman Körber z Motosportu Chýnov, který měl v jedné z přestávek také exhibici na motocyklu.

Ve třídě Trial viděli diváci obrovský souboj o vítězství mezi zkušeným Pavlem Kohoutem z Trial týmu Beroun a o více jak generaci mladším, teprve třináctiletým, velice šikovným závodníkem Davidem Fabiánem z týmu Beta Fabián. Oba stále vyjížděli až nahoru, a tak pořadatel musel při shodě metrů a i následných pokusů se zkráceným rozjezdem opět s plným počtem metrů po delší době přistoupit k rozjezdu paralelnímu. Až v posledních metrech trati se po souboji loket na loket nakonec rozhodlo, že jako první viděl šachovnici mladší z obou rivalů David Fabián. O tomto trialistovi, který již dnes patří mezi TOP5 v českém dospěláckém trialu, ještě nejspíš hodně uslyšíme.

Mezi dětmi v kategorii do patnácti let zvítězil desetiletý Karel Pilát z Trial týmu Březová před Adamem Grešákem z Motosportu Chýnov. Třetí skončil Tomáš Křemen z Mladé Vožice. Některé výkony těch nejmenších závodníků sklidily obrovské ovace diváků, neboť byly přímo dechberoucí. Nejmladšímu závodníkovi byly dokonce pouhé čtyři roky a nezapomněl ani jednu jízdu ukončit efektním odhozem svého motocyklu. Dokonce za sebou nechal ještě tři starší soupeře. Mezi jezdci třídy ČZ zvítězil Tomáš Janů z týmu Retox Racing. Jeho start na tomto motocyklu byl zpočátku spíše kamarádský hec, nakonec však svého rozhodnutí nijak nelitoval. Druhý byl zkušený Jaroslav Jonák z Říčan a třetí pak Jan Likler z Motosportu Chýnov, který se jako jediný vždy pokoušel se svým starým motocyklem přeskočit dvě příčně uložené klády – všechny pokusy skončily velkým pádem, ale statečné srdce tento jezdec rozhodně projevil výrazně.

Na startu se objevily též tři mladé odvážné dívky, konal se i tradiční běh dětí do vrchu, proběhly i zajímavé rozhovory. Martin Michek například odhalil své plány – účast na slavné dakarské rally v lednu příštího roku. Všichni odjížděli domů spokojeni a už se těší na další ročník.

Evžen, 2019-09-30

Týmové fanynky - Anetka

anetka.492675_n.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT