plakát Blanka Cup, Kaplice, 27.9.2020:

11961597633248_n.jpg

Anketa:

Kam byste chtěli zařadit prestižní třídy MX1 a MX2 v časovém harmonogramu JČ KP?

na konec, jako jsou nyní - 44.6%
uprostřed - 20.2%
hned na začátek - 32.1%
je mi to jedno - 1.2%
nevím - 1.8%

Celkový počet hlasů: 168

Články

pár nových předsezónních informací

Začátkem března proběhlo na Autoklubu jednání vedoucích SMS s vedením AČR, kde bylo rozhodnuto, že licence bude stejně jako loni distribuovat Autoklub. Všechny vystavené licence jsou momentálně na AČR a dostanete je poštou přímo od Autoklubu. Zkrátka tak, jak to bylo původně domluveno. Pokud by jel někdo na závody a licenci do té doby ještě neobdržel, postačí vytištěná verze licence z IS AČR v papírové podobě.

Další pozitivní věcí je to, že se nám podařilo prosadit nezdražování startovného v závodech SMS. Jezdcům se toho už myslím zdražilo dost (licence, pojištění, atd.), takže v jihočeském KP bude startovné stejně jako loni 650CZK!

Nejčastější dotazy jsou v současné době ze strany pořadatelů ohledně rušení motoristických podniků. Jak jistě víte, tak v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem, bylo Ministerstvem zdravotnictví vydáno Mimořádné opatření, že se s účinností od 10. března zakazují mj. veškeré sportovní podniky, sdružující více jak 100 osob. A to až do odvolání. To se pochopitelně týká i každého motokrosového podniku, od nejrůznějších cupů, přes KP, o MMČR a MS ani nemluvě. Dle mých informací se již zrušily první motoristické podniky na Slovensku, odvolán je i první podnik rakouského motokrosového mistráku na tradiční trati v Paldau na Velikonoční pondělí, pojede se až v říjnu. Dobře to nevypadá ani s podniky ADAC, odvolána je i březnová Velká cena Patagonie v Argentině s náhradním termínem v listopadu. Také v dalších odvětvích se ruší první podniky - MotoGP v USA, MS v halovém trialu v Rakousku, MS Supermoto v Itálii a Španělsku, MS Endurance v Le Mans, ME ledové ploché dráhy v Polsku, atd., atd. U nás již bylo zrušeno například první březnové klání MMČR Endurosprintu v Uhlířských Janovicích, které se mělo jet 21.-22. března.

Chápu, že zdraví a bezpečnost je to nejdůležitější. Přesto si dovoluji vyjádřit názor, že některá opatření jsou až příliš restriktivní a mohou tak vážně poškodit chod a ekonomiku nejrůznějších firem, klubů a spolků. Proto, co se týká dubnových motokrosových akcí, doporučuji jednat tak, jako že se ty podniky pojedou, takže bych přípravu rozhodně nevzdával a nepodceňoval. Pokud to jednou vzdáte a mezitím přijde odvolání zákazu akcí, už to nedoženete a na kvalitě podniku se to pak promítne negativně, budete-li ho vůbec moci uspořádat. Pokud opatření potrvá až do dubna či ještě déle, v dnešním světě internetu se dá vše odvolat velice rychle. Doporučuji samozřejmě neplatit dopředu to, co není nezbytně nutné (pojištění, nákup materiálu a občerstvení, pořadatele, atd.). Pokud v rámci příprav investujete do úpravy tratě či areálu, rozhodně se Vám to neztratí i v případě zrušení podniku.

Společně pak budeme doufat, že se vir a mánie s ním spojená brzy rozplynou jak pára nad hrncem.

Evžen Zadražil, 2020-03-11Týmové fanynky - Páťa

img_20200912_101559.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT