fotoohlédnutí za sezónou 2020:

107422802_300814467967322_5285004824988120445_n.jpg

Anketa:

Kam byste chtěli zařadit prestižní třídy MX1 a MX2 v časovém harmonogramu JČ KP?

na konec, jako jsou nyní - 44.6%
uprostřed - 20.2%
hned na začátek - 32.1%
je mi to jedno - 1.2%
nevím - 1.8%

Celkový počet hlasů: 168

Články

report z Motočundru 2020

Již po třicáté jsme se s kamarády sešli v rámci tradičního letního Motočundru, kdy vyrážíme na motorkách po krásách vlasti české. Tentokráte jsme se vypravili na pět dní do západní části Krušných hor, kde se nacházejí dva nejvyšší vrcholy tohoto rozsáhlého pohoří. Konkrétně Klínovec (1.244 m.n.m) na české straně a jen o něco málo nižší Fichtelberg na straně německé (kdysi nejvyšší hora bývalé DDR). Již třetím rokem s sebou bereme naše potomky, kteří už také mají své motorky. Letos nás vyrazilo celkem devět na osmi mašinách. Honza na Yamaze MT01, Petr na Hondě VFR800, další Petr a Jarda na Suzuki V-Strom 650, mlaďasové David na Hondě Hornet 600, Filip se Suzuki DR-Z 400, Martin na Hondě CB500, nejmladší Vojta jediný jako „baťůžek“ a já na Hondě VTR1000. Z japonských motorek chyběla jen nějaká ta Kawasaki.

V Krušných horách nás zaujalo, že se nechalo na většinu známých tisícovek zajet na motocyklu až na samotný vrchol hory. Výhledy a panoramata byly nádherné, jak směrem do Čech, tak i do německého Saska. Zvládli jsme takto celkem pět tisícovek, ale nebylo to jen o horách. Jeden den jsme zavítali do Chemnitzu, kde je krásné technické muzeum. V této části Německa v minulosti vzniklo mnoho důležitých technických objevů a tak bylo možno obdivovat stroje jako například DKW, později pak legendární východoněmecké stroje Trabant, MZ či Simson. Součástí výstavy bylo i mnoho historických tkalcovských stavů, kde u některých byla technická propracovanost oproti třeba motocyklům naprosté scifi.

Jinak bylo Krušnohoří ve znamení dolů, ať už bývalých či současných. Vzhledem k častým vulkanickým jevům už od středověku nabízelo hledačům drahých kovů mnoho darů země (stříbro, cín, měď, později uran, atd.) Navštívili jsme jeden z dolů v Jáchymově a byl to fakt mazec, v jakých podmínkách dříve museli lidé pracovat, především pak političtí vězni po druhé světové válce v dolech uranových… Famózní pohled byl i na lázeňský hotel Radium Palace v dolní části Jáchymova. Před sto lety jeden z TOP10 nejlépe hodnocených hotelů v celé Evropě…! Nejsem si jist a zároveň i silně pochybuji, zda se v tomto hodnocení někdy ještě podařilo nějakému českému hotelu umístit.

Jeden den jsme se stihli i zajet vykoupat, také nějaké ty soutěže v jízdě zručnosti na vesměs prázdných parkovištích pro lyžařské turisty jsme absolvovali a bylo to s mlaďasema už tak půl na půl, co se úspěchů týká. Večer pak grilování a nějaké to zasloužené pivko v zázemí naší chaty, no co Vám budu povídat. Zkrátka parádní týden a už nyní se všichni těšíme na další ročník 2021…!

Evžen, 2020-08-26

Týmové fanynky - Anetka

anetka.492675_n.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT