Články

report z MMČR Junior v Karlíně 2021

Sobotní slunečné počasí, příjemné umístění motokrosové dráhy uprostřed vinic a vinných sklípků a v neposlední řadě velmi dobrá účast ve všech třídách, to byl další podnik MMČR juniorů a žen v Karlíně.

„Mám z podniku v Karlíně radost, i přesto že jsme již za polovinou seriálu, máme stále velmi dobrou účast ve všech třídách a každá rozjížďka přináší zajímavé souboje o mistrovské body. Jsem rád, že v Karlíně došlo k úpravám trati i areálu, což přispělo ke zvýšení bezpečnosti při závodech i zlepšení komfortu v depu. Závod hatil jen pád v první jízdě kategorie žen, kdy musel být přivolán vrtulník, věříme však, že závodnice Jana Antošová bude brzy v pořádku. Konec závodu se jel na tvrdém povrchu, na který již nešlo kropit, ale i tak panovaly na trati stále dobré podmínky,“ vyjádřil se k závodu předseda JURY Václav Vizinger.

V kategorii do 85ccm mohli diváci vidět představení hodné vicemistra světa. Víťa Marek z Cermen Racing Teamu v první jízdě kraloval stylem start – cíl a připsal si pětadvacet bodů za vítězství. Za Víťou přijela dvojice, která vévodí dosavadnímu pořadí seriálu třídy a dost možná vzejde z této dvojice na konci seriálu nový mist. Tentokrát byl úspěšnější druhý Dominik Kučeřík před třetím Martinem Závrským. Čtvrtý byl Tadeáš Klamt a pátý David Widerwill.

Druhou jízdu měl nejlepší začátek závodu Martin Závrský, který vedl první dvě kola, poté se do čela dostal opět Víťa Marek a rozjížďku vyhrál s náskokem více jak půl minuty před právě Martinem Závrským, který se na „bedně“ prohodil s Dominikem Kučeříkem. Čtvrtý dojel David Widerwill a pátý Přemysl Zimek.

Celkové výsledky

 1. Vítězslav Marek              50b.
 2. Martin Závrský               42b.
 3. Dominik Kučeřík             42b.
 4. David Widerwill              34b.
 5. Dominik Erik Rochl         26b.

 

Stejně jako ve třídě do 85 ccm jsme v „pětašedesátkách“ viděli, jak jezdí úspěšný jezdec z MS juniorů, tentokráte dokonce ten úplně nejlepší. Áron Katona, nový mistr světa kategorie do 65 ccm, ovládl první jízdu s téměř dvanáctivteřinovým náskokem před Moritzem Erneckerem. Třetí skončil Stanislav Pojar před čtvrtým Matyášem Výletou a pátým Ricardo Bauerem.

Ve druhé jízdě to dlouho vypadalo, že si Moritz Ernecker připíše cenný skalp a porazí Árona Katonu, ale v posledním kole maďarský závodník vzal pořádně za plyn, Erneckera předjel a slavil další výhru. Ernecker byl druhý před Ricardo Bauerem (všichni tři Motosport Chýnov). Čtvrtý byl nejlepší Čech Standa Pojar a pátý Matyáš Výleta.

Celkové výsledky

 1. Áron Katona                    50b.
 2. Moritz Ernecker             44b.
 3. Stanislav Pojar                38b.
 4. Ricardo Bauer                 36b.
 5. Matyáš Výleta                 34b.

 

První jízda kategorie do 50 ccm přinesla novinku letošní sezóny, poprvé neslavil vítězství v rozjížďce zatím suverénní Patrik Nohavica, kterého porazil Tobias Scharinger. Patrik Nohavica, který neměl dobrý start, dojel druhý před třetím Davidem Podešvou. Čtvrtý byl Tomáš Glogar a pátý Peter Janči.

Ve druhé rozjížďce se vše vrátilo do starých kolejí a plný počet bodů si připsal opět velmi dobře jedoucí Patrik Nohavica. Druhý dojel Tomáš Glogar jen těsně před Davidem Podešvou. Čtvrtý skončil Peter Janči a pátý Tobias Scharinger, který opět dlouho vedl, ale dvě kola před cílem se nevyvaroval chyby, která ho stála lepší umístění.

Celkové výsledky

 1. Patrik Nohavica              47b.
 2. Tobias Scharinger          41b.
 3. Tomáš Glogar                 40b.
 4. David Podešva                40b.
 5. Peter Janči                       34b.

První rozjížďku opanovala od startu do cíle Rakušanka Elena Kapsamer před svou krajankou Sarah Schnelzer. Třetí přijela Viktorie Lohniská, která se jako jediná Češka kvalifikovala do závodu WMX v Lokti. Čtvrté místo získala zkušená Lucie Simonová před pátou, Maďarkou Lili Gál.

Druhá rozjížďka patřila opět pravidelné účastnici MS Eleně Kapsamer, která vyhrála stylem start – cíl. Druhou příčku vybojovala v souboji Barbora Laňková před třetí Lucií Simonovou. Čtvrtá dojela Sarah Schnelzer a pátá Viktorie Lohniská.

Celkové výsledky

 1. Elena Kapsamer             50b.
 2. Sarah Schnelzer              40b.
 3. Lucie Simonová              38b.
 4. Barbora Laňková            36b.
 5. Viktorie Lohniská           36b.

Také třída 125 ccm 2T přinesla zajímavý souboj účastníků uskutečněného MS juniorů v Řeckém Megalopolis. Vedoucí jezdec seriálu MMČR Bence Pergel na MS juniorů reprezentoval Maďarsko a naše barvy hájil druhý v pořadí Adam Máj. Závod se opět odjel při spojení se třídou MX2 a první rozjížďka vyzněla pro maďarského závodníka, který vyhrál právě před naším Adamem Májem. Třetí přijel Jaromír Steiger, čtvrtý Rakušan Florian Dieminger a pátý Maxmillian Ernecker.

Druhá rozjížďka opět vyšla lépe maďarskému jezdci, který se pohyboval v popředí i v celkovém pořadí obou spojených tříd. Bence Pergel vyhrál jízdu opět před Adamem Májem, třetí skončil Florian Dieminger z Rakouska. Čtvrté místo obsadil Jaromír Steiger a pátý byl Jaroslav Patra.

Celkové výsledky

 1. Bence Pergel                   50b.
 2. Adam Máj                        44b.
 3. Florian Dieminger          38b.
 4. Jaromír Steiger               38b.
 5. Jaroslav Patra                 31b.

Třída MX2 má prozatímního krále v Petrovi Rathouském, který nevyhrál rozjížďky pouze v Jiníně a tak jsme čekali, jestli v Karlíně najde svého přemožitele. V první jízdě se tak nestalo a „Pedro“ připsal dalších pětadvacet bodů. Druhý dojel Maďar Lászlo Márk Técsi, třetí místo získal Adam Dušek, čtvrtý dojel Daniel Stehlík a pátý Jaroslav Katriňák.

Druhá jízda byla ve znamení dvou nejlepších jezdců letošního seriálu MMČR junior. Petr Rathouský sice vedl od začátku až do konce rozjížďky, ale nesměl povolit v soustředění ani na chvíli, protože jej stále pronásledovala dvojice Dušek – Técsi. Krásný souboj nakonec lépe zvládl Adam Dušek, Técsi byl třetí. Daniel Stehlík čtvrtý a pátý skončil Luděk Černý, kterého jsme na trati viděli velmi rádi, protože se vrátil po zranění, které utrpěl při druhém podniku v Jiníně.

Celkové výsledky

 1. Petr Rathouský               50b.
 2. Adam Dušek                    44b.
 3. Lászlo Márk Técsi           42b.
 4. Daniel Stehlík                  36b.
 5. Luděk Černý                    30b.

 

Následující závody se seriál trochu rozdělí, pouze kategorie žen pojede závod 22. srpna při seniorském MMČR v Petrovicích. První víkend v září tj. 4. - 5. pojedeme MMČR v Kaplici v kategoriích 50ccm, 125ccm 2T/MX2 a ženy. Třídy 65ccm a 85ccm pojedou ve stejný termín v Kaplici ME.

Všechny třídy se pak znovu sejdou 25. září v Horšovském Týně.

Autor: Tisková zpráva AČR

Týmové fanynky - Hanka

hana.653.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT