kalendář JČ KP 2024:

baner_jckp_2024_loga_web.jpg

Anketa:

V jaké třídě by měly jezdit holky v JČ KP?

všechny pouze v Hobby MX2 - 6%
všechny pouze v MX2 - 6%
mohou si sami vybrat, zda v Hobby MX2 nebo v MX2 - 33.3%
která jede/jela MS, nemůže jet v Hobby MX2 - 40.5%
je mi to jedno - 14.3%

Celkový počet hlasů: 84

Články

posádky Motosportu Chýnov na motoskijöringu v Horním Městě + video ze závodu

V Horním Městě u Rýmařova se jel v sobotu, 5.2. volný závod v motoskijöringu. Vzhledem k tomu, že se letos zatím nejel žádný závod Mistrovství ČR v této disciplíně (všechny byly zatím zrušeny z důvodu nedostatku sněhu) a je otázkou, zda se vůbec nějaký pojede, byla v Horním Městě velká účast závodníků a nechyběly ani dvě jihočeské posádky - Luboš Polišenský s lyžařem Tomášem Kohoutem a Dominik Hůla s Janem Kopeckým (obě posádky Motosportu Chýnov).

Na startu tohoto tradičního závodu v Horním Městě, který nese název „Uličky“ (jezdí se totiž přímo v ulicích města), se objevilo 50 posádek ve čtyřech kategoriích. Obě chýnovské posádky startovaly v kategorii Profi. Finálové jízdy se už ani nestačily odjet, jednak z důvodu časového a také už v ulicích Horního města, byť se nachází v nadmořské výšce 680 m n.m., ubývalo sněhu a nepomohlo ani házení sněhu lopatami nadšených diváků na profil dráhy z přilehlých prostorů.

Dvojice Polišenský-Kohout zajela v základních jízdách 1., 4. a 5. místo. Po součtu jízd to dalo celkové páté místo, a protože se zmíněné finále nakonec nejelo, byl to konečný výsledek. Posádka Hůla-Kopecký sice zřejmě vykazovala největší rychlost, ale hned několik pádů způsobilo, že neskončili na stupních vítězů, nýbrž lyžař Kopecký na ošetření v nemocnici. Ale i to je motoskijöring.

Parádní videjko Tomáše Kohouta z kamery na přilbě lyžaře můžete shlédnout ZDE.

Evžen, 2022-02-06

Týmové fanynky - Verča

img_20240217_193116.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT