Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report a první fotogalerie z JČ KP v Jiníně

Jiníně završil první červnovou sobotu třetím závodem svou polovinu seriál jihočeského KP v motokrosu. Místo původně plánovaných Netolic se jel závod operativně v Jiníně, kde se pořádání skvěle zhostil nový nájemce tým MS Kluky. Připravit trať během týdne, vyžaduje nemalé finanční a časové investice, proto patří velké poděkování partě kolem Josefa Pekaře jak ze strany vedení jihočeského střediska, tak ze strany jezdců, kteří tak nepřišli o svůj závod.

Ve třídě Hobby MX2 překvapivě zvítězil perfektně jedoucí, teprve třináctiletý Michal Veselý z Čechtic před Petrem Novákem z Kamikaze RT a třetí místo putovalo již s větším bodovým odstupem do Rakouska s Dominikem Markem z Motosportu Chýnov. V kategorii Hobby MX1 byl jasně nejlepší Jan Švára z Blatné před Romanem Tintěrou z Bělčic. Třetí místo vybojoval stále se lepšící Jan Havel ze STEPX Racing teamu.

Mezi jezdci třídy Veterán nenechal nikoho na pochybách přední jezdec MMČR Zdeněk Blábolil z Promoto Husqvarna RT. Druhý byl v konkurenci jednapadesáti jezdců skoro domácí Ladislav Mikas z týmu MM Motors Renvolt Bohemiastone. Zkušený Adolf Straka bral místo třetí, ale stal se zároveň nejlepším jezdcem mezi zvlášť hodnocenými veterány 50+.  Mezi těmi úplně nejstaršími jezdci ve třídě Veterán 60+ pak dle očekávání exceloval Miroslav Nejedlý z Chýně.

V kategorii 85ccm si vítězství odvezl Adam Hruška z Motosportu Chýnov, čímž si upevnil pozici ve vedení seriálu. Druhým byl Pavel Tomiška z týmu Motokrosová škola CZ a třetí pak Matěj Laštovička ze Štětkovic. Mezi zvlášť hodnocenými jezdci ve třídě 65ccm opět zvítězil jedenáctiletý Josef Vrtal z Motosportu Chýnov.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup) zvítězil po odstoupení vítěze první jízdy Jonáše Nedvěda (MS Kluky) Jaroslav Kalný z Čimic, čímž si upevnil pozici ve vedení seriálu. Výbornou dravou jízdu předváděl se svou 125ccm Václav Janout z Multi-Air Jama CZ RT a stal se tak logicky i nejlépe hodnoceným jezdcem mezi juniory 125ccm. Třetí místo vybojoval zkušený a o generaci starší Milan Šťastný z Vegan Motosportu. Čtvrté místo si z Jinína odvezl Ondřej Pantoflíček z Králova Dvora a pátý byl Libor Pletka z týmu 3M Racing.

V kategorii MX1 (HR Technik Cup) zvítězil Rudolf Plch z Promoto Husqvarna RT. Svou razantní jízdou plné síly nedal nikomu šanci. Spíše se bojovalo o místo druhé, a to mezi nakonec ve druhé jízdě lepším Martinem Fiňkem z Promoto Husqvarna RT a Petrem Bartošem z Orion Racing. Škoda byla odstoupení mnohonásobného mistra ČR Martina Michka, kterému praskla rozeta. Úřadující krajský přeborník Martin Häringer ze Zalužan byl tak čtvrtý a veteránský jezdec Vladimír Mužík z Motosportu Chýnov celkově pátý…

Druhá jízda MX1 musela být kvůli bouřce necelých deset minut před jejím závěrem ukončena. Jinak probíhalo vše bez problémů a bez jakéhokoli časového skluzu.

Fotogalerii Bětky Fialové z tohoto závodu najdete ZDE.

Výsledky závodu i průběžné výsledky seriálu budou následovat.

Další závod se pojede dle kalendáře v sobotu, 23.7.2022 opět v Jiníně. Těšíme se na viděnou s Vámi…!