Články

report a fotogalerie z JČ KP v Jiníně

V sobotu 23. července s v Jiníně přehoupl do své druhé poloviny jihočeský KP v motokrosu. Čtvrtý závod šestidílného seriálu pořádal nový nájemce jinínského areálu tým MS Kluky. Závod se jel společně se seriálem VVL cup.

Na startu se sešlo celkem 187 jezdců, přijeli i závodníci z Německa, Rakouska, Slovenska dokonce i Maďarska. Našlapaný program se bez nějakých větších prodlev stihlo dodržet.

V nejmenší třídě 50ccm zvítězil Ondřej Dražský ze Stodu a upevnil si tak pozici vedoucího jezdce seriálu. V další juniorské kategorii 65ccm byl podobným suverénem nejlepší jezdec této kategorie Josef Vrtal z Motosportu Chýnov. Změny nastaly ve třídě 85ccm, kde zvítězil Jan Švandrlík z Q-Racing teamu před Filipem Křivanem z AMK Kaplice v AČR. Do čela seriálu se však po výpadku Adama Hrušky vyhoupl třetí v pořadí jinínského závodu Matěj Laštovička ze Štětkovic.

Mezi jezdci třídy Hobby MX2 zvítězil Rakušan Alexander Bogner z Motosportu Chýnov před Davidem Votíkem z týmu KBS Unhošť, ve vedení seriálu se stále drží Petr Novák z Kamikaze RT. Hobby MX1 ovládl Jan Rejsek z MX Paradise před Romanem Tintěrou z Bělčic. Také zde si udržel vedení v seriálu jezdec, který se na stupně vítězů v Jiníně nevešel - Jan Švára z Blatné.

V nejpočetněji obsazené třídě Veterán zvítězil dle očekávání přední jezdec MMČR v této třídě Zdeněk Blábolil z Husqvarna Promoto Teamu před dalším výborným rakouským jezdcem v této třídě Mario Martinzem z Motosportu Chýnov. Veteránům nad 50 let vévodí Roman Skalka z Cajdašrot Teamu a podobně skvěle mezi zvlášť hodnocenými veterány nad 60 let dominuje úspěšný jezdec ME Classic motocrosu Miroslav Nejedlý z Chýně u Prahy.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup) se stal vítězem úspěšný jezdec MMČR Jonáš Nedvěd z pořádajícího MS Kluky před Davidem Vondrákem z Dr.K Teamu a někdejším krajským přeborníkem v této třídě Jaroslavem Strnadem z IDS Stavby. Ten bodově vyrovnal Jaroslava Kalného z Čimic, který sice na tomto závodě nebyl, ale seriál stále jen díky více vítězným jízdám vede. Zvlášť hodnocenou třídu 125ccm vyhrál loňský mezinárodní mistr ČR ve třídě 85ccm Martin Závrský z týmu New2 Project. Kategorie MX1 (HR Technik Cup) byla takovým pomyslným soubojem o jihočeský motokrosový trůn. Mnohonásobný mistr ČR Martin Michek (HT Group RT) nakonec v obou jízdách zvítězil před svým kamarádem, ale na trati rivalem – o deset let mladším Rudolfem Plchem z Promoto Husqvarna Teamu. Diváci se tak mohli těšit z krásných soubojů špičkových jezdců MMČR. Třetí místo si pohlídal Martin Finěk z Promoto Husqvarna teamu, který nadále vede seriál v této prestižní třídě.

Předposlední závod seriálu se pojede na další známé trati v Pacově, v sobotu 13. srpna a bude to zároveň generálka před MMČR Senior, které se v Pacově pojede jen o dva týdny déle.

Fotogalerii Petra Zemana z Jinína najdete ZDE.