kalendář JČ KP 2024:

baner_jckp_2024_loga_web.jpg

Anketa:

V jaké třídě by měly jezdit holky v JČ KP?

všechny pouze v Hobby MX2 - 6%
všechny pouze v MX2 - 6%
mohou si sami vybrat, zda v Hobby MX2 nebo v MX2 - 33.3%
která jede/jela MS, nemůže jet v Hobby MX2 - 40.5%
je mi to jedno - 14.3%

Celkový počet hlasů: 84

Články

informace ke změnám JČ KP v motokrosu 2023

Sezóna jihočeského KP v motokrosu 2023 je již za dveřmi! Jak už jistě všichni víte, pojede se nově bez sportovní autority Autoklubu ČR, nicméně chceme zachovat stávající úroveň přeborových závodů, a tak bude v podstatě vše v podobné režii, jako jste byli zvyklí.

Tímto bych Vás chtěl informovat o novinkách, které se týkají jihočeského KP 2023 a které byly odsouhlaseny Sportovní komisí JČ KP.

Na každých závodech bude přítomen sportovní a technický komisař. Přejímky tedy budou ve stejné režii, jako jste byli zvyklí. Motocykl pouze na prvním závodě, pak už jen s přilbou. Startovné bude letos nově činit 1000CZK. Pořadatelé musí chtě nechtě reflektovat navýšení všech dodavatelských cen. Stejnou částku budou mít i ostatní seriály KP v ČR. Veteráni budou nově rozděleni, tedy se zvlášť pojede kategorie Veterán 40+ a Veterán 50+, jejíž součástí budou i zvlášť vyhodnocení Veteráni 60+. Důvodem je to, že Veteráni dlouhodobě tvoří největší část startovního pole a posílat ty nejstarší po kvalifikaci domů, anebo je po kvalifikaci přiřazovat ke třídám, kde je zrovna na žebříku místo, není to pravé ořechové. Tyto kategorie nepojedou hned po sobě, takže odvážným veteránům 50+ a 60+ bude umožněno startovat také v kategorii 40+. Příplatek za start ve druhé třídě bude letos činit 300 CZK.

Nově se také pojede sedm závodů. Je to o jeden závod více, než bylo v minulých sezónách. Když už jste si vyřídili registrační kartu, chceme Vám nabídnout více závodů. Nově bude také možnost vytvořit si jednodenní registraci. To bude možné přímo na závodech, ale bude to podmíněno platnou lékařskou prohlídkou a platným úrazovým pojištěním jezdce pro motokros. Cena jednodenní registrace bude činit 500CZK. Pokud byste chtěli jet dva závody jakéhokoli KP, vyplatí se už vyřízení celoroční registrace. Dále komise rozhodla o přeřazení těchto hobby jezdců do tříd MX2 a MX1: David Votík, Petr Novák, Pavel Polák a Alexander Bogner ze třídy Hobby MX2 a Roman Tintěra ze třídy Hobby MX1.

Evžen Zadražil, promotér seriálu jihočeského KP, 2023-02-23

Týmové fanynky - Verča

img_20240217_193116.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT