Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report, fotky a výsledky z JČ KP ve Voticích

Čtvrtým závodem se do své druhé poloviny přehoupl jihočeský krajský přebor v motokrosu ve Voticích. Na start se postavilo bezmála 170 jezdců. Závod se jel společně se západočeským seriálem VVL Cup. Dopolední ideální motokrosové podmínky sice trochu pokazily odpolední dešťové přeháňky, ale vše se naštěstí podařilo zvládnout dle časového harmonogramu.

Ve třídě 85ccm v obou jízdách zvítězil Adam Hruška z MTX RT, který je ve Voticích jako doma, před Filipem Křivanem z AMK v AČR Kaplice. Dobře si vedl i další skoro domácí jezdec z týmu MX Kids Academy Dobřany Martin Smolka. Zvlášť bodovanou kategorii nejmladších jezdců ve třídě 65ccm ve Voticích zvítězil Matyáš Vaníček z HH Racing teamu.

Mezi jezdci třídy Hobby MX2 byl nejlepším jezdcem další jezdec HH Racing teamu, teprve čtrnáctiletý Milan Vaníček, když vyhrál obě jízdy před o celou generaci starším jezdcem Motosportu Chýnov Davidem Exenschlägerem. Ve třídě Hobby MX1 tentokrát zvítězila zkušenost v podání Jana Šlégla z Tupadel před o třiadvacet let mladším Tomášem Holým z Czech enduro teamu.

V kategorii Veterán 40+ před sebe nikoho nepouští jihočeský matador Zdeněk Blábolil z Husqvarna Promoto RT a jediný, kdo mu byl schopen konkurovat byl Vladislav Mužík z Motosportu Chýnov. Mezi jezdci třídy Veterán 50+ byl nejlepším jezdcem Adolf Straka z Motosportu Chýnov před svým týmovým kolegou Zdeňkem Svobodou. Nejstarším veteránům 60+ pak vévodil Miloš Neužil z SXS Racing teamu.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup) startoval nejrychlejší muž dne, a tudíž i vítěz této třídy Petr Rathouský z Orion RT. Druhý skončil Martin Závrský z týmu NEW2 Projekt, který byl zároveň i nejlepším juniorem ve třídě 125ccm Junior. Třetí místo bral Jaroslav Strnad, někdejší přeborník kraje v této třídě. V kategorii MX1 (HR Technik Cup) jasně vyhrál Martin Finěk z Husqvarna Promoto RT před místním matadorem Janem Doušou z MX Paradise a Petrem Fojtíkem ze Zaječova.

Oficiální výsledky závodu včetně průběžných výsledků seriálu najdete ZDE.

Fotogalerii karolíny Hůlové je ZDE

Fotogalerie Natálie Helmichové je ZDE.

O místě konání dalšího závodu seriálu dne 22.7. se zatím jedná, budeme Vás informovat.