Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report z Fichtl mazec v Dolním Bousově

Uplynulý víkend se jel jeden z nejtěžších závod Fichtlů a Pionýrů - 10. ročník Fichtl Mazec v Dolním Bousově. Na startu této čtyřiadvacetihodinovky se sešlo celkem 110 týmů ve třídách Speciál a Originál.

Motosport Chýnov letos podpořil tým L.K. Racing team Košice, který obhajoval loňské vítězství ve třídě Speciál.

A kluci rozhodně nezklamali. Od počátku závodu se pohybovali v popředí startovního pole. Všichni čtyři jezdci střídající se po 1,5 hodině předváděli velmi dobré výkony, jen tentokrát je bohužel nepodržela motorka. Potřebná výměna válce a pístu způsobila časovou ztrátu, která zhatila šance na vítězství. Přes tyto problémy vybojovali kluci skvělé 4. místo, když odjeli celkem 188 kol.

Člen týmu Tomáš Kohout se po závodě vyjádřil takto: „Od startu jsme byli na prvních pozicích, ale zhruba po pěti hodinách závodu jsme zadřeli válec s pístem a následná výměna nám zabrala asi 30 minut. V cíli jsme nakonec obsadili 4. místo se ztrátou osmi kol na 2. místo, což byla zhruba ta výměna válce. Na první tým jsme byli téměř bez šance, měli náskok 32 kol a jeli celou dobu bez poruchy a s výkonem, kterému jsme nebyli schopni konkurovat.“