Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

Roman Körber o závodě Regiment13, Rumunsko

O víkendu jsem byl asi jako jeden z posledních soutěžáků:-) zasvěcen do krásy ježdění po rumunských horách a zároveň jsem pokřtil novou třístovku od Gase 300 EC Racing model 2015. Závod, který se nazývá Regiment 13 je otevřené mistrovství Rumunska v extrémním enduru a byl to po všech stránkách fakt skvělý zážitek. Dobrá organizace, možnost samostatných vyjížděk do hor ještě před závodem, dobrá parta českých soutěžáků (cca 40), neskutečně nádherná trať vedoucí po horských cestách a také se na tom podepsal nový Gas, který odvedl dobrou službu až na to, že se mně v druhém dnu povolila páčka spojky, čímž jsem nějakou tu minutu ztratil. Ale to, že se na nové motorce něco povolí, to se prostě stává. Oproti předchozímu modelu, motorka prodělala spoustu drobných změn, ale největším přínosem je možnost jednoduchého nastavení výfukové přívěry. Je to změna, kterou jsem na takovémto extrémním závodě fakt ocenil, protože motor ve většině času pracuje v nízkých otáčkách před otevřením přívěry a i přes to má poměrně velkou sílu.

Závod nebyl terénem až tak extrémně obtížný, jako např. Erzberg rodeo, ale za to se závodilo dva dny na 90 a 80 kilometrovém nádherném terénu v horách, ve kterých se stoupá až do výšky 1800 m.n.m.

Závod začal v pátek 20 km prologem a podle zajetého času se řadilo druhý den na start a startovalo po 15 vteřinách. I přes velké bolesti, brnění, mravenčení v rukou vedoucí až ke křečím jsem skončil ze 179 jezdců na 6.místě, což byl dobrý předpoklad, aby trať v dalším dnu nebyla po startu v těžkých pasážích zašpuntovaná.

Těšil jsem se na start druhého dne s tím, že mě ruce už tolik bolet nebudou, ale bohužel. Tím jak se pořád na trati v horách stoupá a po té klesá, tak je to velká zátěž na ruce se kterýma jsem se hodně trápil a bolesti trvaly dlouhých cca 40 minut:-( Prostě hold platí, že fyzičku a sílu z pravidelného tréninku technikou nenahradíš:-). Druhý den jsem tedy skončil na 5. místě.

Třetí den mě moc štěstí nepřálo a ztratil jsem pár minut dotahováním spojkové páčky, čekáním, než přes cestu přejde stádo krav, zastavením u českého závodníka s prasklým řetězem a o rukou ani nemluvě.

Nakonec ze součtu všech tří časů vyšlo celkové 5.místo, což při první účasti na takovémto závodě, od kterého nevíte jakou obtížnost čekat, není špatný a už teď se těším na příští účast.

Uvidíme se v sobotu 20.9.2014 v Chýnově na Strmém vrchu!:-)

Roman Körber, foto: Marek Vincík, 2014-09-05