plakát MMČR Pacov, 19.5.2024:

436222375_122097676004320564_1519590260935240552_n.jpg

Anketa:

Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

Kluky - 35.9%
Pacov - 15.5%
Netolice - 22.5%
Votice - 2.8%
Jinín - 9.2%
Nihošovice - 9.9%
Horažďovice - 3.5%
nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report Dan Vítka z nedělní Telče

Dne 28.9.2014 se jel poslední závod seriálu o Pohár starosty  města Telče. Sjelo se zhruba kolem padesáti motorek ve třídách MX1, kde jel náš týmový pilot Jarda Nejedlý (Medvěd), MX2 kde startovali Dan Dušek, Honza Likler a Dan Vítek a dále třídy Veterán, Open, Fichtl klasik, Fichtl speciál a jel se zde i vložený závod Enduro.

Počasí přálo, bylo celý den hezky a trať byla připravena, jak nejlépe to šlo a i když se ke konci závodů začalo prášit, nekropilo se.

Jako první jeli svůj závod Enduráci 2x15 minut + kolo jelo se částečně po trati a částečně okolo ní nějaké sjezdy a výjezdy do lesů a strání kolem tratě. Škoda že jich jelo jen asi pět, jinak by to byla asi dobrá podívaná. Obě rozjížďky vyhrál s přehledem Václav Novák.

Dále na řadu přišla kategorie MX 1, kde si to od startu rozdával Jarda Nejedlý s místními borci Petrem Pokorným a Filipem Coufalem. Jarda jel od startu první a kluci hned za ním, ale zhruba po dvou kolech měl Jarda nějaký chvilkový problém a tak ho Petr předjel. V cíli nakonec první Petr, druhý Jarda a třetí Filip. V druhé rozjížďce si ale Jarda spravil chuť a vyhrál. Start mu sice nevyšel, ale po pár šikovných předjížděcích manévrech se dostal na první místo a s bezpečným náskokem si ho pohlídal až do cíle.

Kategorii fichtl jsem nesledoval, jelikož jsem hned po nich jel na start, takže jsem se byl obléct a zkouknout motorku.

V naší třídě jsem měl nejlepší start, ale bylo mi jasné, že první místo do cíle neudržím, protože jsem měl za zády neustále zrychlujícího Honzu Liklera, který mě po dvou kolech předjel a ujel mi asi o 100 metrů, takže jsme jeli až do cíle každý sám v pořadí Liki, Vitek, Důša. Ve druhé rozjížďce se mi start tak nepovedl a měl jsem před sebou jak Likiho tak Důšu. Liki se usadil na prvním místě a já chvíli soupeřil s Danem, kterého jsem asi po dvou kolech předjel, ale už to nebylo jako v první rozjížďce a hodně mě honil jak Důša, tak pacovský Honza Hemr, kterému bohužel v první rundě zhasla po startu motorka. Do cíle přijel jako první Liki, druhý Vítek, třetí Důša a čtvrtý Honza Hemr.

O největší podívanou se postarali ve třídě Open Adam Dušek, Daniel Vrtal a Aleš Procházka, kteří si nedali nic zadarmo a soupeřili o každý centimetr tratě. V cíli byl nakonec první Dušek, druhý Vrtal a třetí Procházka. Ve druhé rundě opět první Dušek druhý Procházka a třetí Vrtal.

Na stupních vítězů to vypadalo takto:

třída MX1: Jarda Nejedlý, Petr Pokorný, Filip Coufal                                       

třída MX2: Jan Likler, Dan Vítek, Dan Dušek

třída Open: Adam Dušek, Aleš Procházka, Dan Vrtal

Fichtl Speciál:  Vlastislav Busta, Sláva Hort, Petr Koblížek                 

Ihned po závodech se vyhlásilo i celkové pořadí ze třech závodů, kde v kategorii MX1 vyhrál Jarda Nejedlý a v Kategorii MX 2 vyhrál celkové Vítek (ale jen díky tomu že Liki nejel jeden závod), druhý byl Liki a třetí Dan Dušek.

Dan Vítek, 2014-10-02

 

Týmové fanynky - Lea

lea.img_20240516_135800.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT