Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

Marek Vincík z německého Getzen Rodea obrazem i slovem

Tento víkend se jel v německém Griessbachu v těsné blízkosti českých hranic poslední podnik mistrovství Evropy v extrémním enduru. Naše barvy hájili Zdeněk a David Cypriánovi -  Dejvovi šlo o celkové 6. místo. Systém závodů byl jednoduchý - z 50ti startujících se po 2 hodinovém crosscountry oddělí 12 nejrychlejších, ti si na půl hodinky orazí a jedou závod na dalších 5 kol na upravené  (těžší) trati. V cíli se počítá výsledek jen těm kteří mají s vítězem shodný počet kol a přijedou do půl hodiny po něm. K tomu crosscountry - ono  to s tím klasickým pojetím XC nemělo moc společného, spíš to byly dvě hodiny velmi výživného extremku s četnými výjezdy a sjezdy namotaného na ploše max 500 x 1000 metrů (super pro početné diváky a fotografy - vše bylo blízko).

Kvalifikaci vyhrál Jonny Walker před Lettim starším (jel i jeho syn, oba postoupili) , Gomezem a Jarvisem, Davidovi ani Zdeňkovi se postoupit nepodařilo, skončili na 15. a 16. místě. V hlavním závodě dokázal nejlépe prodat své zkušenosti jezdec Husqvarny Jarvis, následován Jonnym, Andreasem Lettenbichlerem, Alfredo Gomezem a Benem Hemingwayem. Němci uspořádali nádherné závody, a přestože se konaly cca hodinu a půl autem od Prahy, bylo zde českých diváků velmi pokrovnu. Šance na reparát bude až  v roce 2016 - akce se koná každý sudý rok,  neb místní motoklub není moc velký a takováto akce je pro ně organizačně velmi  náročná. Z druhé strany svou práci odvedli velmi dobře a pochválit je třeba i německé fanoušky, přišlo jich spousta a fandili jak o život ( a každý druhý měl v kapse lahváče :) ). Za mně nejlepší zahraniční akce roku, a za dva roky určitě v Griessbachu na shledanou. Je to blízko, je to krásný, je to levný (5 Euro vstup, pivko i klobása za 2,5 a zážitky k nezaplacení) a místňáci mají enduro opravdu v krvi. Kdo dorazí, nebude litovat!

Celou fotogalerii najdete proklikem přes přiložené foto ze stupňů vítězů. Uprostřed vítěz Graham Jarvis (GB, Husqvarna).